Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині за регулярні знущання над дружиною судитимуть чоловіка

181
За систематичне психологічне насильство, яке полягало у словесних образах, грубій образливій нецензурній лайці, що принижувало гідність жінки, створенні умов для погіршення якості її життя, в поліції відносно чоловіка відкрили кримінальне провадження за ст. 126-1 «Домашнє насильство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання: громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Чоловіка неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за скоєння домашнього насильства, проте він, сплативши штрафи, знову влаштовував дома сварки. Тепер за скоєне йому загрожує вже кримінальна відповідальність.

Жертва домашнього тирана – 69-річна жителька одного з сіл Шосткинського району, яка тривалий час живе під одним дахом зі своїм кривдником—співмешканцем. Лише за останні два місяці жінка чотири рази зверталася до місцевого дільничного, аби той вплинув на чоловіка. Нажаль, профілактичні бесіди та накладені штрафи не допомогли, 60-річний зловмисник продовжував тероризувати свою дружину.

Поліцейські констатують — не завжди жертви домашнього насильства звертаються за допомогою до правоохоронних органів. У кожної з них є свої причини: щоб не дізнались інші люди, зневіра, страх ще більшого насильства тощо. Проте, запевняють правоохоронці, поліцейські мають усі важелі впливу, аби скласти протокол на правопорушника, винести йому тимчасовий заборонний припис, але безсилі, якщо потерпілі особи відмовляються від написання заяви та будь-яких претензій до кривдника.

«Якщо ви постраждали від домашнього насильства, не мовчіть. Допомогу можна отримати завжди, — говорить Сергій Рябушенко, заступник начальника з превентивної діяльності Шосткинського районного управління поліції. — Також ми закликаємо не бути байдужими, якщо відомо про вчинення насильства щодо рідних, близьких чи сусідів. Домашнє насильство – це проблема суспільна і подолати її можна лише у взаємодії громадян, правоохоронців та інших профільних служб».