Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині продовжується евакуація з прикордоння

554

У Сумській області евакуація населення з населених пунктів 5-кілометрової зони від державного кордону України з рф триває загалом з серпня 2023 року. З того часу було евакуйовано близько 6 тисяч осіб, у тому числі 924 дитини. Про це повідомили у Сумській обласній військовій адміністрації.

Ситуація на прикордонних територіях в Сумській області останнім часом різко погіршилася. Ворог і раніше регулярно завдавав ударів та мінометних обстрілів, однак останніми тижнями вони стали набагато інтенсивнішими. Окрім того, на територію України через Сумщину намагаються проникнути ворожі ДРГ, повідомляє УНН.

Як повідомили в ОВА, ще станом на 19 березня цього року усі жителі 5-кілометрової зони були повідомлені про необхідність евакуації. В ОВА також розповіли, що коли минулого року було ухвалено план евакуації, то йшлося про населення 4 районів: Конотопського, Охтирського, Сумського, Шосткінського (усього 15 територіальних громад або 115 населених пунктів). Загальна кількість жителів цих районів, які підлягали евакуації, становить понад 16 400 осіб, у тому числі 1411 дітей. Станом на 19 березня кількість осіб, які написали відмову від евакуації, становила 6149 громадян, у тому числі 345 дітей.

“Представники місцевих органів самоврядування продовжують проводити роз’яснювальну роботу з місцевим населенням. Навіть ті громадяни, хто відмовився евакуюватися, можуть змінити своє рішення”, – додав у відповіді УНН голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

У відповіді Сумської ОВА, датованій 31 березня, ідеться, що “з початку проведення заходів з евакуації загальна кількість евакуйованого населення становить 5804 осіб, у тому числі 924 дітей”. Найбільше було евакуйовано людей з Сумського району – понад 2894 особи, з яких 384 дитини.

Також було евакуйовано:
Шосткинський район – 2023 особи (у тому числі 464 дітей);
Охтирський район – 601 особа (у тому числі 52 дитини);
Конотопський район – 286 осіб (у тому числі 24 дитини).
Повідомили в ОВА і про ситуацію з евакуацією жителів Великої Писарівки та населених пунктів, що входять до громади.

“У зв’язку із загостренням оперативної обстановки на території Великописарівської територіальної громади Охтирського району Сумської області, пов’язаної з постійними обстрілами прикордонних територій, Сумською обласною державною адміністрацією – обласною військовою адміністрацією організована евакуація населення, яке виявило бажання евакуюватися з селища Велика Писарівка.

У період з 13 по 25 березня 2024 року з Великої Писарівки здійснено організовану евакуацію 339 осіб, з них 36 дітей: евакуаційними автобусами – 319 осіб, з них 29 дітей; за допомогою Збройних Сил України – 7 осіб, з них 3 дітей; за допомогою Головного управління Національної поліції в Сумській області – 6 осіб, з них 4 дитини; за допомогою волонтерів – 7 осіб. Також 3167 осіб, з них 470 дітей, виїхали самостійно.

Евакуйоване населення розміщено на території Охтирської міської, Груньської сільської та Чупахівської селищної територіальних громад у підготовлених для цього випадку приміщеннях, більша частина населення розселилася у рідних та знайомих”, – повідомив голова Сумської ОВА Володимир Артюх.

Наразі тривають заходи для збільшення кількості облаштованих місць для розміщення людей, якщо у цьому буде потреба.