На Сумщині досліджують історію (фото)
Археологічна знахідка вказує на глибокі історичні коріння Зарічного
На запрошення Тростянецкьої міської ради з 28 травня в селі Зарічне проводили пошуково-дослідницьку роботу наукові співробітники Інституту археології Національної академії наук Украї?ни. Протягом двох тижнів вони досліджували Зарічненький археологічний комплекс захоронень епохи середньовіччя, повідомляє Тростянецька міська рада.
Учора, 11 червня, археологи знайшли архіважливу знахідку – фрагмент стародавнього глиняного глечика з гербом литовського князя Вітовта. Нагадаймо, що майже вся русько-литовсько-татарська армія загинула в бою на річці Ворскла 12 серпня 1399 року. Литовський князь Вітовт поставив за мету витіснити татар з Причорномор’я, однак у битві з татарським військом 12 серпня 1399 року на Ворсклі зазнав поразки. На берегах Ворскли зійшлися у кривавій січі близько 100 000 воїнів!
Наукові співробітники, які вели розкопки у Зарічному, вважають, що глиняний горщика з гербом литовського князя Вітовта (фрагмент якого знайдено) є залишком поселень литовців XIII століття. Ймовірно, глечик
разом з іншими речами побутового вжитку знаходився в обозі литовських воїнів, які вижили після жорстоких боїв й з часом повернулися до Боголюбового (нині Зарічне). Там вони збудували фортецю і вижили завдяки її доброму укріпленню.
Міський голова Юрій Бова коментуючи подію, відмітив, що археологічні знахідки в Зарічному проливають світло на невідомі сторінки історії цього села в прадавні роки XIII-XIV століття! Історія України часів після монголо-татарської навали й досі маловідома. Тож наша громада однією з перших досліджує історію села, яка сягає в глибину віків!