Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Методика читання англійською: від простого до складного

1,590

Читання англійською відрізняється багатьма особливостями. Практично воно дуже легко засвоюється, але для початку варто вивчити правила вимови звуків. Онлайн уроки англійської мови — це зручний вид її опанування для кожного студента. Варто починати вже зараз.

Яке має значення читання у вивченні мови

Якщо людина хоче досконало вивчити іноземну мову, то їй слід більше читати текстові матеріали. Цей спосіб дозволить сформувати знання, вільно висловлювати свою думку. Також це допомагає пришвидшити мовленнєві навички. Читаючи тексти, людина отримує такі переваги:

  1. Занурюється у мову. Саме через текстову інформацію студент взаємодіє з мовою. Якщо правильно організувати роботу з текстом, то ефект не забариться.
  2. Пізнає лексичні фактори. Читання є найкращим способом розширення словникового запасу.
  3. Покращується навичка говоріння. Особливо варто читати вголос.
  4. Самостійність вивчення мови — завдяки читанню, людина має змогу навчатися мови самотужки.

Дослідження показують, що читання іноземною мовою навчає краще писати та позитивно впливає на орфографію, усне мовлення та сприймання на слух.

Ступінчастий підхід до читання англійською

Щоб покращити навички читання та отримувати мотивацію щодо вивчення англійської мови, варто почати з простого. Спочатку людині варто вивчити, як читається кожна літера в різних буквосполученнях. Також слід знати, що деякі сполучення літер дають оригінальні звуки.

У студента може виникати питання, як це все можна запам’ятати. Але для цієї цілі були створені спеціальні методики — ними можна користуватися в будь-якому віці.

Слід виділити час для вивчення позначень транскрипції й читання деяких звуків. Це є обов’язковою умовою ефективності майбутнього процесу навчання. Текст повинен відповідати рівню знань студента. Для початку можна брати легкі тексти — завдяки простому розумінню контексту, людина відчує, що це не складно. Поступово слід вводити більш складні матеріали.

Обирати тексти варто такі, які є цікавими. Дітям підходять вигадані історії та пригоди за участі улюблених персонажів. Дорослим варто підбирати актуальні новини зі світу, країни чи міста.

Основна робота полягає в тому, щоб не заучувати теоретичний матеріал, а все робити практично. Чим більше студент читає вголос, тим швидше все вивчене в теорії буде відточене до автоматизму.

Рекомендації щодо вибору літератури та текстів

Головним критерієм при виборі книжки має бути задоволення, яке вона принесе після читання. Це основний принцип педагогічного методу «екстенсивного читання», оскільки це мотивує, а позитив полегшує процес навчання та запам’ятовування. Щоб не втрачати ентузіазм, необхідно починати з невеликих текстів, оповідань та повістей. Втім текст не має бути досить легким, оскільки певна кількість незнайомих слів потрібна студенту.

Техніки читання з розумінням та аналізом тексту

Фаховий вчитель англійської мови онлайн на початковому етапі використовує тільки читання вголос. Головним завданням при цьому є розвиток навичок правильного вимовляння слів та інтонаційного оформлення прочитаного.

Читання мовчки є головною формою, адже вона спрямована на досягнення того, щоб зрозуміти та проаналізувати текст. Наступними етапами роботи є читання текстів з метою одержання необхідної інформації. Це допомагає досягти бажаного рівня розуміння змісту прочитаного.

Підбиття підсумків

Чим більше буде прочитано текстів, тим простіше буде запам’ятовуватися правильна вимова. Тому треба постійно практикувати такі навички, щоб вчити англійську легко та ефективно.

Реклама