Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Масштаби машинок на радіокеруванні: що потрібно знати про розміри

215

Радіокеровані машинки – улюблені іграшки багатьох. Виготовляють моделі на радіокеруванні не тільки спеціалізовані бренди, але й автовиробники, що випускають зменшені копії своїх найпопулярніших розробок. Завдяки цьому можна отримати у свою колекцію майже справжню машину відомого виробника та ще й з можливістю їздити.

На ринку України представлені радіокеровані машини різних класів, типів, розмірів та цінових категорій. Маневрове стильне авто можна у будь-який час купити на сайті надійного інтернет-магазину Planeta Hobby, що пропонує продукцію провідних світових виробників за доступними цінами. У каталозі представлені моделі для перегонів та трюків, для бездоріжжя та дріфту, спецтехніка тощо. Куплена в подарунок машина принесе багато насолоди дитині або дорослому за умови правильного вибору моделі за масштабом.

Що таке масштаб авто на пульті та чому він важливий

При виборі радіокерованої машини фактичний масштаб слід уточнювати у продавця. Якщо покупець не врахував розмір виробу, то очікуваний ним великий позашляховик може виявитись розміром трохи більше сірникової коробки.

Масштаб – це співвідношення розмірів моделі та оригінального автомобіля, де:

  • перша цифра – фактичний розмір реального авта;
  • друга цифра – у скільки разів транспорт зменшений.

Наприклад, показник 1:10 означає, що модель менша від оригіналу в 10 разів.

Яких масштабів бувають машини на пульті

Машини на пульті управління представлені декількома масштабами:

  • великі (70-95 см) – 1:5;
  • малі (10-15 см) – 1:34;
  • середні – 1:10, 1:12, 1:14, 1:16, 1:18, 1:20.

Від масштабу моделі залежить здатність автомобіля долати перешкоди:

  • для їзди в приміщеннях по рівних поверхнях підлоги, столу або килиму підходять моделі в масштабі 1:67, 1:58, 1:43, 1:32;
  • для їзди по квартирі, асфальту, втоптаній доріжці підходять перехідні моделі 1:32 та 1:24;
  • для пересування бездоріжжям підходять авта 1:18, 1:14, 1:10, 1:8.

Моделі з масштабами 1:67, 1:58 – мініатюрні колекційні машинки.

Радіокеровані машинки 1:4 та 1:5 обладнуються ДВЗ та підходять для пересування бездоріжжям. Машини для перегонів найчастіше пропонуються в масштабах 1:8 та 1:10. Моделі для активного дозвілля мають масштаб від 1:18 до 1:12.

Масштаб не завжди відображає реальні розміри іграшки, оскільки залежить від фактичного розміру прототипів моделей. Наприклад, рефрижератор у масштабі 1:50 виявиться моделлю досить великого розміру, а автомобіль для перегонів – крихітним.