Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Лапароскопічне лікування стравохідних гриж: особливості та показання до лікування патології

51

Лапароскопічна операція на грижі стравоходу – оперативне втручання, направлене на повернення органів та компонентів травної системи на їхні звичні анатомічні позиції, грижові ворота при цьому перекриваються. Операція проводиться через невеликі проколи на череві, що робить її більш щадною та безпечною, скорочує реабілітаційний період.

Рішення про призначення або не призначення операції приймається лікарем після аналізу стану пацієнта і стадії розвитку грижі. Зазвичай втручання проводять у наступних ситуаціях:

  • поява грижі великого розміру;
  • наявність супутніх патологій травної системи, спричинених розвитком грижі;
  • компресійний синдром – тиск вмісту грижового мішка на внутрішні органи;
  • розлади роботи серцево-судинної системи.

Стравохідна грижа збільшується у розмірах та заважає нормальній роботі різних органів та систем. Консервативні методи вправляння є недієвими та дають короткостроковий ефект, тому призначається оперативне втручання.

Хід проведення операції

Хірургічне втручання за лапароскопічною технологією проходить за наступними етапами:

  1. введення загальної анестезії;
  2. виконання п’яти проколів на череві вище пупка для введення троакарів, джерела освітлення та камери відеоспостереження;
  3. огляд операційної зони та виявлення мішка грижі;
  4. вправлення патології з поверненням внутрішнього вмісту у анатомічне положення;
  5. ушивання діафрагмальних ніжок та за потреби використання сітчастого імпланту і фундоплікація по Ніссену, щоб не виникло рецидиву;
  6. огляд операційного поля на відсутність кровотечі, виймання троакарів та закривання проколів лейкопластирем.

Лапароскопічна технологія дозволяє здійснити оперативне втручання швидко та без великої втрати крові. Відсутність великих розрізів тканин та м’язів забезпечує відсутність післяопераційних шрамів та рубців. Ймовірність ускладнень оцінюється на низькому рівні.

Період відновлення після операції

Після вправлення грижі стравоходу пацієнт декілька днів проводить у стаціонарі під наглядом лікарів, після чого відправляється відновлюватись вдома. В період реабілітації потрібно дотримуватись деяких правил, зокрема відмовитись від купання в ванній та відкритих водоймах, обмежити відвідування парних і саун та підйом важких предметів.

Декілька місяців пацієнт дотримується дієтичного харчування, основою котрого стає обмеження споживання газоутворюючих продуктів. З раціону слід забрати такі продукти як бобові, капуста, копченості, жирна та смажена їжа, хлібобулочні вироби, газовані та алкогольні напої. Дотримання цих правил є запорукою швидкого відновлення та відсутності повторного розвитку стравохідної грижі.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.