Купівля насіння в інтернет-магазині: все, що потрібно знати городникам
Городники вже оцінили переваги купівлі насіння в інтернет-магазинах, адже вдається обирати зі значно більшого асортименту. До того ж товар доступний цілий рік, і можна не дуже прив’язуватись до сезону – це суттєво спрощує вирощування овочів та квітів, наприклад, в теплиці. Але не завжди зрозуміло, як же обирати насіння в онлайн-магазині і на що звернути увагу, щоб отримати дійсно якісний посадковий матеріал.
Яке насіння можна придбати в інтернеті
Інтернет-магазин насіння – це величезний, практично безмежний асортимент. Зазвичай каталог наповнено посівним та посадковим матеріалом наступних груп:
- овочеві;
- квіти, в тому числі Цибулькові;
- цибуля сіянка;
- картопля;
- часник;
- кормові культури.
Крім того, магазини пропонують розсаду полуниці, газонну траву, декоративні рослини, ягідні. Зазвичай в асортименті є все необхідне для організації поливу та зрошення, агроволокно, добриво та різноманітні аксесуари для садівництва, городництва. Оскільки зараз набирає популярності органічне землеробство, то окремі онлайн-крамниці також готові запропонувати покупцям спеціальні ЗЗР тощо. Тобто каталог дійсно великий, і без будь-яких складнощів в одному місці зможете придбати все насіння та не лише його.
Рекомендації по вибору насіння в інтернет-магазині
Перш за все потрібно оцінити, яке саме насіння потрібне та в якій кількості. Спонтанні покупки не обійдуться вам надто дорого, але накуповувати про запас не варто – кращі результати дає свіжий посадковий матеріал. Рекомендуємо враховувати при оцінці необхідної кількості насіння також і сівозміну, і оптимальні умови розміщення городини, сусідство культур. Враховуйте, що краще закуповувати посадковий матеріал не в гарячий сезон, адже тоді є всі шанси не встигнути придбати бажані сорти та гібриди. Уже наприкінці зими та навесні спостерігається швидке спустошення запасів магазинів, тому не відкладайте закупку.
Наступний крок – визначитись з кількістю насіння. Замало чи забагато – поганий варіант, потрібно розрахувати оптимальний об’єм і при цьому враховувати, скільки посадкового матеріалу у пакуванні. Зазвичай це вказується або в грамах, або в штуках. Щоб отримати бажаний врожай, потрібно посадити достатню кількість рослин. Розраховуючи необхідний об’єм насіння, враховуйте врожайність конкретної культури. Закладайте і те, що не всі насінини зійдуть, певний процент «порожніх» – це цілком нормально.
Далі – вперед, вивчати асортимент. На спеціалізованих сайтах досить детальні описи характеристик та особливостей вирощування, кліматичних зон тощо. Прочитайте цю інформацію, вона буде корисною як для новачків в городництві, так і для досвідчених.
Особливо варто звернути увагу на дражоване та інкрустоване насіння. Така обробка стимулює ріст та попереджає вплив шкідників на ростки. За умови правильного висіву (у вологий ґрунт і без замочування) отримаєте чудові результати.
При купівлі насіння в інтернет-магазині необхідно звертати увагу також і на деталі, а саме:
- виробник – варто довіряти відомим та авторитетним, котрі мають хорошу репутацію;
- звичайне чи професійне. Останнє призначене переважно для фермерів і має високі показники врожайності, стійкіше до шкідників, дає кращі плоди. Воно дорожче та зазвичай продається у дуже великих пакуваннях. Однак і зі звичайного, за умови дотримання агротехнології, цілком можна отримати хороший врожай;
- термін придатності. Особливо варто поцікавитись цим моментом при купівлі по акції;
- опис. Він повинен бути достатньо детальним, а не загальними фразами. Ідеально, якщо є фото обох сторін пакування, тоді можна прочитати оригінальний опис виробника і рекомендації щодо строків посіву та збору врожаю.
Зауважимо, що краще обирати районоване насіння. Лише в цьому разі можна буде виростити досить незвичні культури для вашого регіону. Якщо ж спробувати культивувати сорти, наприклад, томатів, призначених для південних регіонів, в північних, то результат навряд чи порадує. Якщо його взагалі вдасться отримати.
Також важливий момент – обрати надійний магазин, який уважно слідкує за якістю та поповнює свій асортимент. Це вже половина справи.