Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Командувач ОТУ “Суми” звернувся до мешканців області

58,104

Генерал-майор Олександр Нестеренко, який залишає посаду командувача ОТУ “Суми”, звернувся до мешканців Сумської області з офіційною заявою

Повномасштабне вторгнення я зустрів у місті Києві, спочатку війни обороняв столицю, потім брав участь у бойових діях на Сумщині та звільненні окупованої території Харківщини, але весь час хотів якнайшвидше повернутися на рідну Сумщину, для зміцнення обороноздатності рідного краю, в якому народився, отримав освіту та розпочав свій військовий шлях.

За 9 місяців командування оперативно-тактичним угрупованням «Суми» було багато викликів, навчання, бойового злагодження, заміна батальйонів та вирішення питання їхнього забезпечення, лікування військовослужбовців та, на жаль, прощання з загиблими, і все ж таки утримання стабільної та контрольованої ситуації на прикордонні з ворогом.
Спільно з військовою адміністрацією, керівництвом міст та громад реалізовано комплекс заходів, побудовано лінію оборони області, яка нарощюється й укріплюється щодня для стійкості оборони та комфорту наших військових.
За цей період було проведено комплекс тактико-спеціальних, командно-штабних навчань для військових частин ЗСУ, складових частин сил безпеки та оборони: Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та добровольчих військових формувань.
Відпрацьовано різні елементи стабілізаційної та оборонної операцій, завдяки яким військові на Сумщині готові до будь-якого розвитку подій.
Завдяки навчанням, які максимально наближені до реальних умов, я завжди розумів, де є прогалини, над якими треба працювати, і які корегування потрібно зробити з командирами військових частин та підрозділів.
Дякую всім військовослужбовцям та їхнім командирам за сумлінне і професійне виконання поставлених бойових завдань.
Наразі за рішенням вищого військового керівництва відбуваються заплановані ротаційні зміни, зміна командувача та особового складу ОТУ «Суми».
Запевняю, що зона відповідальності ОТУ «Суми» контрольована, тому немає приводу для хвилювань.
Дякую всім за цей період співробітництва: командирам та їхньому особовому складу, представникам силового блоку, головам громад, військовій адміністрації, обласній, районій, міській радам, волонтерам, благодійникам та міжнародним партнерам, лікарям, учителям, рятувальникам та кожному, хто згуртувався та допомагав.
Запевняю, наші бійці демонструють високий рівень готовності для виконання завдань за призначенням. Бойовий дух на високому рівні, особовий склад готовий, командири навчені, штаби підготовлені. Ситуація на Сумщині стабільна та контрольована!
Підрозділи ОТУ «Суми» готові реагувати на будь-які зміни безпекової ситуації на Сумщині та у визначеній смузі відповідальності.
Завжди залишаюсь на зв’язку, якщо необхідно моє втручання, порада та допомога. Сумщина – мій дім, моя маленька Батьківщина, тому навіть на відстані буду робити все залежне від мене для захисту прикордоння.
Віримо в ЗСУ!
Разом до Перемоги!
Слава Україні!