Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Команди Сумщини незабаром розпочнуть підготовку до сезону

45

Представники Сумщини у першій та другій лігах вітчизняного футбольного чемпіонату ще не почали підготовку до весняної частини турніру, однак новин з команд багато – в основному трансферного та організаційного плану. У командах відбуваються великі зміни, і навесні ми побачимо значно оновлені колективи.

ФК “Тростянець”, який завершив осінню частину чемпіонату на сьомому місці у групі “Б” другої ліги, незабаром виходить з відпустки. Команду залишили шестеро футболістів – це капітан команди Владислав СОСЄДКО, а також Максим МИГАЛЬ, Владислав КУРИЛО, Вадим ДМИТРОЧЕНКО, Віктор САХНЮК та Роман СВІТЛИЧНИЙ. Наразі про якісь придбання команди невідомо.

Найбільше змін відбувається у складі та структурі “Альянсу” (Липова Долина) та “Вікторії” (Миколаївка) – про ці дві команди тепер потрібно розповідати разом. Адже кілька днів тому президент та власник “Вікторії” Сергій БОНДАРЕНКО став власником ФК “Альянс”, придбавши його у Сергія та Івана ДЕМЧЕНКІВ. Колишній президент “Альянсу” Сергій ДЕМЧЕНКО залишається директором ФК “Альянс”. Головним тренером “Альянсу” буде Анатолій БЕЗСМЕРТНИЙ, а Юрій ЯРОШЕНКО буде йому допомагати. Зміни у складі “Альянсу” поки що незначні – залишили команду Богдан ШМИГЕЛЬСЬКИЙ та Роман АДАМЕНКО, повернувся до “Альянсу” Владислав ШАРАЙ, який останні пів року грав в УПЛ за “Інгулець”. Перший збір “Альянс” проведе у Сумах з 24 січня по 17 лютого. Тренерський штаб також визначився з контрольними матчами: команда зіграє з “Кременем”, “Полтавою” та “Вовчанськом”. 18 лютого “Альянс” на три тижні вирушає до Туреччини.

Що ж стосується “Вікторії”, то тут ставка буде зроблена на молодь, тож практично всі виконавці залишили команду – лише за останні дні клуб припинив співпрацю з воротарями Миколою Зінченком, Олександром Литвиненком, польовими гравцями Євгеном Лозовим, Владиславом Зрібняком, Володимиром Аржановим, Дмитром Єременком, Костянтином Без’язичним, Юрієм Бровченком, Артемом Касьяновим, Андрієм Кузьміним, В’ячеславом Акімовим, Василем Білим. Як бачимо, у “Вікторії” з тих, хто виступав у осінній частині чемпіонату, залишилося лише кілька досвідчених футболістів.

Перша та друга ліги весняну частину чемпіонату розпочнуть у березні

Хотілося б, звичайно, щоб керівництво цих клубів прокоментувало ситуацію та пояснило подальші плани. Однак інформації обмаль, тож доводиться збирати її буквально по крупинках. Як стало відомо, перед “Альянсом” (який після закінчення сезону стане, скоріше всього, “Вікторією” (Суми)), буде поставлено завдання вже у цьому сезоні вийти до УПЛ. А головна задача нинішньої “Вікторії” – награвати молодих футболістів, які у разі виходу головної команди до УПЛ будуть виступати у турнірі U-19, як це передбачене регламентом. До речі, в УПЛ потрібна і жіноча команда – теж цікаво, де її взяти.

Ініціатором об’єднання “Альянсу” та “Вікторії” був я”, – Сергій Демченко

Шо стосується ФК “Суми”, то команда не має практично нічого – ні головного тренера, ні бюджету, ні гравців (їх залишилося в команді семеро), ні набраних очок. Перед новим роком КДК зняв з сумчан три очки (тепер їх всього два) та оштрафував на 200 тисяч за бійку у матчі з “Перемогою”, який відбувся у Байраку восени. Здається, команді краще знятися зі змагань і не витрачати марно гроші з міського бюджету.