Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Коли у Сумах запрацює програма «Доступні ліки»?

471

Два місяці сум’яни не можуть “отоварити” пільгові рецепти й отримати життєво необхідні ліки

Говорячи із сум’янином Володимиром КОВАЛЕНКОМ про так звані «доступні ліки» мимоволі, згадую повість Михайла Коцюбинського «Fata Morgana». Добре відомий й завжди актуальний сюжет, коли селяни замість отримання земельних наділів опинилися у суцільному мареві болісного обману й драматичних розчарувань. Так із ліками за пільговими рецептами: ніби то вони «доступні», а спробуй їх отримай, як потрапляєш у нервову тяганину й суцільну фата-моргану.

Ще у грудні минулого року до нас в редакцію зателефонував Володимир Коваленко. Він хворіє на цукровий діабет другого типу, гіпертонію й має усі законні підстави отримувати ліки за пільговими рецептами. Власне так й обіцяє урядова програма.

Наш співрозмовник має захворювання, що потребують щоденного вживання ліків, на які пенсійних виплат ледь-ледь вистачає. «Мій пільговий рецепт на грудень пропав, бо він дійсний лише упродовж місяця. В усіх аптеках мені відмовили», – бідкався Володимир Миколайович. Ситуація ускладнюється ще й тим, що він за станом здоров’я, як людина з інвалідністю (2 гр.), не має змоги самостійно пересуватися, живе на четвертому поверсі у будинку, де відсутній ліфт. Тож зрозуміло, що отримати новий рецепт Володимиру Миколайовичу надто проблематично.

Свого часу Володимир Коваленко працював кабельником, упродовж 10 років був донором й рятував комусь життя. Як він згадує, одного разу під час процедури переливання крові йому занесли вірус гепатиту C, й з тих пір у нього почалися проблеми зі здоров’ям, тому нині він потребує постійного лікування.

Прагнучи якось зарадити нашому читачеві, 28 грудня 2018 року, під час брифінгу з начальником управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергієм БУТЕНКОМ, ми озвучили проблему сум’янина. Зі слів чиновника з’ясувалося, що Володимир Коваленко не один, хто залишився у грудні минулого року без доступних ліків. «Наприкінці 2018 року кошти, передбачені на програму доступних ліків у місті Суми, вичерпалися, тому з’явилися подібні проблеми. З нового року кошти надійдуть, й програма відновить свою дію. З перших чисел січня 2019 року хворі зможуть отримувати необхідні ліки за пільговими рецептами», – прокоментував ситуацію Сергій Бутенко.

Нещодавно, 18 січня, ми знову зателефонували Володимиру Миколайовичу й поцікавилися: чи отримав він свої так довго очікувані доступні ліки? На жаль, хороших новин від нього ми не почули.

У 2019 р. оновлена програма “Доступні ліки” дає можливість пацієнтам купити пільгові ліки в будь-якій аптеці, адже кошти будуть відраховуватися адресно – до аптек

«За допомогою моєї доньки я отримав новий рецепт. Обдзвонив усі аптеки, котрі знаходяться неподалік вулиці Ремісничої, де я мешкаю, але усюди відповідь негативна. Я вже телефонував й у приймальню Бутенка, а там кажуть, що місто Суми договори не змогло вчасно укласти через те, що були святкові новорічні вихідні», – розповів наш читач.

Дійсно, яка несподівана несподіванка – у перших числах січня раптом трапилася низка вихідних днів! Тобто вчасно укласти договори з міською аптечною мережею практично неможливо, й передбачити це «святкове цунамі», що буквально паралізує документообіг теж.

Тож 18 січня ми знову були змушені звернутися до начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергія Бутенка зі старим запитанням. Посадовець надав пояснення: «Дійсно, до мене на особистий прийом приходять люди зі скаргами на те, що у місті не відпускають доступні ліки, тому це питання до міського відділу охорони здоров’я. Як запевнила мене в. о. начальника відділу охорони здоров’я Наталія КІПТЕНКО, відповідні договори вже підписані й з понеділка, 21 січня, аптеки міста почнуть відпускати ліки за пільговими рецептами».

Олена Шевченко
Панорама №4-2019