Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Юна сумчанка Маргарита Даценко представила свою першу персональну виставку картин

228

У Сумській міській центральній бібліотеці ім. Шевченка проходить виставка живопису 16-річної сумчанки Маргарити Даценко. Дівчина навчається у сумській гімназії №1, а художню освіту здобуває у Народній студії образотворчого мистецтва «Світ фарб» обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
Юна художниця розповідає, що малювання займається останні 7 років і це велика частина її життя. “Я дуже люблю малювати. Особливо пейзажі, натюрморти ти тварин. Через свої полотна я передаю власні емоції, почуття, настрій. На них я зображаю частину своєї душі”, – розповідає Маргарита.
Роботи, які зараз представлені на виставці, юна художниця завершила вже під час повномасштабного вторгнення, але над деякими з них вона почала працювати ще раніше. “Однією з моїх улюблених є картина “Нестерпна розлука”. Цю картину я почала малювати ще до війни, – згадує дівчина. – Багато знайомих говорять тепер, що вона якась пророча, схожа на розлуку саме під час війни, сумні події, пов’язані з війною. Наче я щось відчувала перед тим, як почати малювати цю картину”.

Викладачка юного таланту, керівник Народної студії образотворчого мистецтва «Світ фарб» Ольга МОСКАЛЕНКО згадує про початок творчого шляху своєї вихованки: “Маргаритка прийшла до мене ще маленькою дівчинкою, усього 3-й клас школи. Зараз вона вже доросла дівчина, яка зростала на моїх очах і під моїм керівництвом. Її майстерність міцнішає, вона поступово напрацьовує свій власний стиль. Її найулюбленіший матеріал зараз – це олійні фарби, саме ними вона зараз володіє найкраще. Звісно, вона ще не сформований творець, але ми працюємо і будемо працювати й надалі. Нас не зупинила навіть війна. Перший місяць, коли була блокада міста, ми працювали онлайн, а вже починаючи з весни, знову зустрічаємося наживо і вчимося, творимо, живемо”.
Приходьте у бібліотеку ім. Шевченка і перегляньте живописні роботи юної сумчанки.

Альона Касаткіна, Панорама, №9-2023