Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Які антибіотики призначають при гаймориті

333

Гайморит – це запальний процес в пазухах носа, який супроводжується накопиченням гною, призводить до погіршення носового дихання, появи больових симптомів та загальної інтоксикації організму. Без лікування гостра форма дуже швидко переходить в хронічну та суттєво знижує якість життя, призводить до головного болю, дискомфорту, погіршення сну та інших важких наслідків. Для лікування хвороби (особливо в хронічній формі) у складі комплексної терапії використовують антибіотики.

В аптеці «Бажаємо здоров’я» доступні всі необхідні антибіотики при гаймориті. Також у будь-якому з відділень ви зможете знайти все необхідне для комплексного лікування гаймориту та покращення стану при гострих його формах. Замовлення, зроблене на сайті, можна забрати в одній з аптек мережі.

Форми гаймориту та варіанти лікування

Захворювання може бути гострим, що виникло як самостійно, так і внаслідок ускладнень після ГРВІ чи хронічної алергії, і хронічним.

Для гострої форми характерні сильна закладеність носа, виділення з гноєм, головний біль, підвищення температури тіла та загальна слабкість. З часом виділення стають інтенсивнішими, може виникати припухлість під очима та на щоках, а дотики до носа викликати біль.

Гостру форму хвороби лікують комплексно. В залежності від стадії процесу та індивідуальних особливостей пацієнта можуть застосовуватись промивання, антибактеріальна та протизапальна терапія, фізіотерапія та інші методи, які обере лікар. У складних випадках може рекомендуватись хірургічне втручання.

При хронічній формі симптоми часто бувають менш виражені, однак стан потребує огляду отоларинголога (ЛОРа) та лікування.

Які антибіотики використовують при гаймориті

В процесі лікування гаймориту поєднують малоінвазивні оперативні методики для очищення пазух носа та медикаментозну терапію. Всі види лікування супроводжують антибактеріальною терапією, тому що бактеріальна інфекція може бути як наслідком ускладнення хвороби, так і її причиною.

Найбільш ефективними при лікуванні гаймориту є антибактеріальні препарати пеніцилінового ряду. В їх склад входить штучний пеніцилін та клавуланова кислота, що підсилює його дію. У випадку, якщо збудник хвороби не чутливий до цього типу ліків чи у пацієнта є індивідуальна непереносимість, застосовують цефалоспорини другого та третього покоління. Також досить ефективними є антибіотики макролідного типу. Курс лікування складає від 7–10 до 14 днів в залежності від обраного препарату.

Оптимальний вибір антибактеріальної терапії має зробити лікар після аналізів та дослідження типу збудника інфекції. Лікування повинно супроводжуватись також прийомом антигістамінних та протизапальних засобів, як додаткові методи часто призначають фізіотерапевтичні процедури.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я