Як відрізнити алергічний риніт від застуди?
Відрізнити алергічний риніт від звичайної застуди буває непросто, оскільки деякі симптоми перегукуються. Однак уважне спостереження за перебігом алергічного риніту та аналіз симптомів допоможуть поставити попередній діагноз. Головна відмінність криється у природі захворювання, адже алергічний риніт — це реакція імунної системи на алерген (пилок рослин, домашній пил, шерсть тварин тощо), а застуда — вірусна інфекція.
Як виглядає алергічний риніт: симптоми
Ось перелік основних симптомів полінозу, або алергічного риніту, на які обовʼязково слід звернути увагу:
- свербіж і закладеність носа, що буває односторонньою або двосторонньою;
- рясні водянисті виділення, які стікають по задній стінці горла та провокують кашльовий рефлекс;
- часте чхання, нежить, ослаблення нюху, головний біль та труднощі з концентрацією уваги через дискомфорт;
- супутня втома;
- також часто спостерігаються симптоми астми або алергічного кон’юнктивіту.
Як відрізнити алергічний риніт від звичайного?
Важливу роль відіграють супутні симптоми. Відсутність лихоманки при алергічному риніті та сезонність його виникнення є важливими симптоматичними відмінностями. У випадку звичайного риніту прояви з’являються незалежно від погодних умов та кількості пилку. Також він зазвичай не супроводжується свербінням і почервонінням очей, але можуть з’явитися типові симптоми застуди та грипу, включно з лихоманкою, кашлем, головним та болями в м’язах.
Як довго триває алергічний риніт?
Один з методів, за допомогою якого ми можемо відрізнити алергічний риніт від звичайного, — це спостереження за його тривалістю та іншими скаргами. Звичайний риніт найчастіше розвивається поступово та зникає через кілька днів, коли організм справляється з інфекцією. Алергічний риніт, навпаки, з’являється раптово, як реакція на контакт з алергеном. Він триває доти, поки людина контактує з алергеном. Варто зауважити, що нерідко алергічна реакція зменшується з початком дощу.
Як розпізнати алергічний риніт у дитини?
Симптоми алергічного риніту в дітей проявляються як у дорослих. Проблема виникає у випадку з немовлятами, які не можуть розповісти про свої скарги. У випадках, якщо ви побачили патологічні прояви, бажано звернутися за консультацією до лікаря. Оглянувши дитину, лікар виключає інші симптоми, що свідчать про застуду або грип, та призначить коректні антигістамінні засоби відповідно до віку.
Література
- Bartra. et al.: From pollinosis to digestive allergy. Journal of Allergology & Clinical Immunology 2009, 19 (1): 3-10.
- Schäfer T, Schnoor M, Wagenmann M et al. Therapeutic Index (TIX) for intranasal corticosteroids in the treatment of allergic rhinitis. Rhinology 2011; 49(3): 272-280.
- Rapiejko P, Sosnowski TR, Sova J, Jurkiewicz D. Deposition of intranasal glucocorticoids – preliminary study. Otolaryngol Pol 2015; 69(6).
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Реклама