Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як утилізувати скло: правила збору та переробки

4

Чи знаєте ви, що скло можна переробляти нескінченну кількість разів і воно не втрачатиме своєї якості? На жаль, більшість людей просто викидає порожні пляшки й використані скляні банки у звичайне сміття. А вони могли б служити знову і знову. Адже кожна пляшка, банка чи віконне скло, яке ми сортуємо у спеціальний сміттєвий бак й віддаємо на перероблення, може перетворитися на нові речі замість того, щоб стати частиною сміттєзвалища. Ось тому виробництво контейнерів для сміття https://els.systems/ є надзвичайно важливою справою для майбутнього суспільства.

Чим корисна утилізація скла і який шлях проходять відсортовані скляні відходи перш ніж стануть новою пляшкою, тарілкою чи вікном — розповідаємо.

Чому важливо правильно утилізувати скло?

Оскільки скло — унікальний матеріал, придатний до багаторазового перероблення, він зберігає природні ресурси — пісок, вапняк та соду, з яких його виготовляють.

На виробництво скла з вторинної сировини потрібно менше енергії та ресурсів, ніж якщо виготовляти його з нових матеріалів. А це знижує викиди парникових газів й забруднення повітря, води та ґрунту.

Крім того, перероблення скла потребує на 40% менше енергії, ніж його виробництво з видобутих природних ресурсів. Тож правильна утилізація зберігає енергоресурси і зменшує залежність від викопного палива.

Скло не розкладається, тому з часом воно тільки накопичується на звалищах. Утилізація ж зменшує кількість відходів на сміттєвих полігонах та зберігає цінні ґрунти незабрудненими.

Правильна утилізація скла це ще й питання економіки. Адже подальше перероблення — це нові робочі місця, а речовини, отримані в результаті перероблення, знову надходять у виробництво.

Основні види скла для переробки

Скло можна класифікувати за кольором та типом. Зазвичай, його поділяють на прозоре, зелене та коричневе, але також існують інші кольори, такі як синє. Щодо типу, то переробка скла в Україні включає пляшкове, віконне, лабораторне, автомобільне, дзеркальне та інші види скла, кожен з яких має свої особливості та вимоги до перероблення.

Перший і найбільш поширений вид — це побутове скло. Це пляшки, банки та різний побутовий посуд. Саме його потрібно збирати в окремі ємності й сортувати для подальшого перероблення.

Другий вид — будівельне скло. Це те, яке використовують у будівництві, наприклад, вікна, двері, перегородки та інші речі. Таке скло також можна переробляти, а отримані з нього елементи йдуть на виробництво нових будівельних матеріалів.

Третій вид — автоскло. Скло від автомобілів — це скло салону, фари, лобове скло та інше. Його також збирають окремо і переробляють на вторинну сировину.

І нарешті, четвертий вид — скло з відходів різноманітної техніки. Тут використовується скло від моніторів, телефонів, плазмових панелей та інших речей та має свої особливості перероблення.

Правила сортування скла та процес утилізації

У першу чергу нам потрібно правильно сортувати скло за видами, а саме визначити, яке скло викидати у контейнери. Найпоширеніше побутове скло від різних пляшок і посуду очищаємо від етикеток та залишків вмісту й сортуємо окремо від інших видів. Важливо, щоб скло було чистим і не містило сторонніх матеріалів, таких як металеві рамки чи гумові ущільнювачі.

Далі его збирають у спеціальні контейнери для перероблення і відсортовують його за кольором: зелене, коричневе та прозоре.

Потім зібране скло доправляють до спеціалізованих пунктів зі збору вторинної сировини. Тут його пресують для зменшення об’єму і подальшого транспортування.

Далі воно потрапляє на переробні заводи. Тут його подрібнюють спеціальними млинами, щоб перетворити на скляний пісок — це перший етап перероблення.

Такий ланцюжок повністю замикає цикл перероблення скла, не допускаючи потрапляння відходів у довкілля.

А спеціалізовані підземні сміттєві баки, виробництва компанії “Eко Логічні Системи”, значно полегшують увесь цей процес. Адже вони створені для підвищеної гігієни, безпечного вилучення відходів та збереження естетики будь-якої локації.

Важливість переробки скла для екології

Коли ми просто викидаємо скло у звичайне сміття, то позбавляємо себе можливості користуватися цим унікальним ресурсом знову і знову.

В той час, як переробляючи одну тонну скла, ми можемо зекономити понад 700 кг нафти та 1000 кг піску — цінних ресурсів та значної кількості енергії. Це прямо впливає на зменшення викидів вуглецю в атмосферу.

Крім того, що воно потрапляє в ґрунт чи водойми з відходами, завдає шкоди тваринному та рослинному світу. А сортування скла та його перероблення це унеможливлює.

Тож сортування й перероблення скла не лише економічно вигідне, а й важливе для захисту довкілля.

Реклама