Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як правильно вибрати навчальну літературу

35

Правильно підібраний навчальний посібник, довідник чи навіть словник — це ідеальний інструмент в руках вправного учня. З ним у вас завжди є доступ до потрібної інформації, коли з’являється необхідність. Для опанування нових знань не знадобиться вихід у мережу чи додатковий інструментарій: достатньо відкрити книжку — і матеріал уже у вас.

Зараз навчальна література від українських та іноземних авторів видається в Україні досить активно. Як з усього різноманіття примірників обрати той, що підійде саме вам, читайте в матеріалі.

Якою буває навчальна література

Насамперед література різниться за тим, чи плануєте ви використовувати її для власного чи професійного розвитку. Наприклад, посібники з вивчення нової мови програмування — це професійна література для потенційного підвищення на роботі, а от книжка рецептів — це, скоріше, придбання для душі чи хобі.

Найпопулярніші серед українців навчальні книжки:

  • українсько-англійські словники та посібники з вивчення іноземних мов;
  • книжки для дитячого розвитку, які допоможуть просто та зрозуміло пояснити малечі основні поняття та явища в навколишньому світі;
  • посібники з вивчення різних мов програмування;
  • книжки на тему маркетингу та конкретних маркетингових стратегій;
  • посібники з техніки бою, надання першої невідкладної допомоги;
  • збірки рецептів тощо.

Деякі з них досить часто оновлюються: щокілька років виходить нове видання із внесенням найактуальніших змін. Рецепти від улюблених ведучих та учасників кулінарних реаліті-шоу теж мають чималий попит.

Що врахувати, вибираючи навчальні книжки

Перш ніж купувати будь-яку книжку, особливо паперову, варто прочитати хоча б декілька відгуків, ознайомитися з уривком тексту на сайті продавця. Це дозволить приблизно зрозуміти стилістику написання, оцінити зміст і структуру тексту.

Також, коли йдеться про будь-яку професійну літературу, важливі рекомендації фахівців конкретної галузі. Це може бути ваш керівник на роботі, наставник на навчальних курсах, старшокурсник, друг, який працює у тій же сфері. Якщо знайомих, які могли б порекомендувати щось подібне, немає, доведеться навідатися до тематичних форумів.

Завжди перевіряйте рік видання та актуальність інформації. Це особливо важливо для книжок із технічних спеціальностей. Зараз технології швидко змінюються, і видавець не завжди встигає за цими змінами.

Також, наприклад, купуючи книжку з рецептами, варто враховувати доступність продуктів саме у вашому місті. Адже не всюди можна буде придбати все необхідне для якоїсь екзотичної страви.

Реклама