Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як планують оновлювати сміттєвий полігон у Великому Бобрику

SAMSUNG CAMERA PICTURES
2,055

Пожежна безпека

«Ущільнення – надзвичайно важливий момент, адже саме воно дає можливість збільшити термін експлуатації полігону і вирівняти поверхню, перед тим як пересипати її глиною. Робиться це також великою мірою задля пожежної безпеки, – продовжує розповідати тонкощі технології Ігор Водзинський. – Полігон – потенційно небезпечний об’єкт, і на них трапляються пожежі, адже вивільнюється теплова енергія, яка у взаємодії з процесами, що відбуваються під час природнього гниття, може спричинити загоряння. Мабуть, багато хто чув про такі випадки, зокрема й у нас в області, на полігоні у Ромнах. На нашому полігоні, сплюну тричі, такого не було».
Дійсно, пожежній безпеці тут приділяють велику увагу. На полігоні встановлений великий резервуар з водою, є мотопомпа, пожежні щити, вогнегасники, регулярно проводяться навчання, де відпрацьовують, як діяти в таких випадках. На території полігону є побутові приміщення, де робітники можуть переодягнутися, відпочити, пообідати. Також тут організована цілодобова охорона, яка постійно здійснює обхід полігону. Великий мінус – це відсутність електропостачання, тому всі потреби забезпечують за допомогою генераторів. Що стосується екології, то за словами Ігоря Водзинського, відповідні інстанції регулярно беруть проби повітря, ґрунту та ґрунтових вод, тому тут все на контролі і в нормі.

Нові завдання
«З поставленими задачами поки що справляємося, – підсумовує Олексій Легкий. – Але потрібно думати про майбутнє. Зокрема, не відмовилися б поповнити свій парк техніки сучасними тракторами та шредером, який служить для подрібнення будівельних та великогабаритних відходів. Але розуміємо й сучасні реалії та фінансові можливості міста. Новий «Закон про управління відходами» потребує від нас нових підходів та можливостей. Це все зробити буде непросто, але необхідно».
Керівництво КП “Чисте місто” добре розуміє, що у найближчі роки стоїть завдання, якщо не вийти на європейський рівень переробки ти утилізації відходів, то, принаймні, наблизитися до нього. А це означає — мінімум захоронення відходів, максимум переробки та вторинного використання. Тим більше, що новим Законом “Про управління відходами” та “Регіональним планом управління відходами у Сумській області” передбачено закриття тих сміттєвих полігонів, які не відповідають нормам екологічної та пожежної безпеки. Звичайно, що основа переробки та повторного використання — це максимальне сортування відходів за фракціями. Тож вже зараз на підприємстві проробляють плани на перспективу — закриття другої черги полігону, відкриття третьої, а головне — це можливість встановлення сучасної сортувальної лінії, яка дасть змогу сортувати сміття за фракціями та максимально переробляти його. Така сучасна лінія також значно поліпшить екологічну безпеку та надасть можливість підприємству заробляти кошти, які, у свою чергу, можна використати на покращення роботи з сортування та переробки відходів, зменшення тарифів для населення, поліпшення матеріально-технічної бази.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції “Всі Суми Панорама — Медіа” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.