Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як на Сумщині судять ворожих прибічників

561

З початку ворожого вторгнення на Сумщині виявили 200 осіб, підозрюваних у злочинах, так чи інакше пов’язаних з окупантами. Так, серед земляків викрили колаборантів, державних зрадників та тих, хто виправдовував російську агресію. У суді винесли уже 131 вирок, визнавши частину підозрюваних винними, повідомляють у прокуратурі Сумської області.

Більш тяжчі вироки отримують підозрювані у держзраді. Так, двох жителів Шосткинщини, які інформували про переміщення та дислокацію військ ЗСУ, відправили за ґрати на 15 років. Загалом за підозрою у держзраді затримали 25 осіб; серед них — депутат Охтирської райради. Всі незасуджені підозрювані знаходяться під вартою.

Ще шістьох підозрюваних засудили за заклики до повалення конституційного ладу у державі. Щоправда, осіб звільнили від відбування покарання з іспитовим терміном. Також на лаві підсудних опиняються колаборанти: так, 22 особи уже отримали обвинувальні вироки. Серед них — 30-річний житель Боромлі, який під час окупації різав худобу та годував тушками окупантів. Цього колаборанта засудили на 1 рік та 4 місяці з позбавленням майна. Більшість інших засуджених за цією статтею отримали штрафи; найбільший з них — 170 тис. грн.