Як купувати генератори за програмою відшкодування у Сумах
Співвласники багатоквартирних будинків у Сумах отримають компенсацію від влади. Таке рішення ухвалили депутати Сумської міської ради на своєму останньому засіданні.
За “Програмою часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Сумської міської територіальної громади під час підготовки об’єктів до опалювального сезону 2022–2023 рр.” співвласники сумських багатоповерхівок можуть придбати генератор у загальне користування за умови його мінімальної потужності від 3 кВт включно, а міський бюджет компенсує будинку витрати у розмірі не більше 50% вартості приладу, але не більше 50 тис. грн на будинок.
Аби встановити такий пристрій у себе у будинку, представники мають звернутися до Департаменту інфраструктури міста, який визначений відповідальним за цю програму, за адресою вул. Горького, 21, ІІІ поверх, попередньо зателефонувавши за номером 70-05-90.
Оскільки програма розрахована на два роки, то місто запланувало на неї таке фінансування: 2022 рік – 5 млн грн (а 5 млн – мешканці), 2023 рік – 10 млн грн (ще 10 млн за програмою додають містяни). Всього ж фінансування програми містом на два роки складає 15 млн грн.
Розглядати заявки містян буде спеціальна комісія, яку створять за розпорядженням міського голови. Будинкам, які ініціюватимуть купівлю генератора, необхідно подати до департаменту інфраструктури заяву, в якій вказується загальна вартість генератора, технічні характеристики та де буде зберігатися обладнання, банківські реквізити суб’єкта звернення, пише ВШ. А ще (увага!) – копії платіжних документів, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за товар; копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера; копію витягу з ЄРДР про юридичну особу, що утримує будинок; документ, що підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу) та протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку. У разі подання неповного пакета документів заявник не буде допущений до участі в програмі!
Тобто виходить, що для придбання електрогенератора перш за все потрібно провести загальні збори мешканців будинку та самим купити генератор. А вже потім подавати документи на відшкодування 50% його вартості.
Чому тільки багатоквартирні будинки?
В ході засідання депутати зробили деякі зауваження до програми. Так, Ірина Дяденко звернула увагу на необхідність розгляду подібної ініціативи щодо приватного сектору. А Євген Косяненко попрохав, щоб подумали і про підприємства, які обслуговують будинки. Адже їм теж необхідна енергія – потрібно забезпечувати роботу аварійних служб.
На це мер Олександр Лисенко роз’яснив: «Щодо допомоги комунальним підприємствам, в тому числі тим, що обслуговують житловий фонд, є інша процедура – адресна допомога. Хоча ми можемо попрацювати з юристами, і, якщо краще включити жеки в цю програму, пізніше зможемо це зробити».