Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Із владою чи без влади сумчани чинитимуть опір

131

Лікарі, інженери, будівельники, водії, ветерани, поліцейські …

Як ви думаєте, що може об’єднувати цих людей? Відповідь проста: – Вони власники зброї, вони люблять свою країну і готові її боронити.

За час проведення бойових дій на східних теренах країни – тисячі цивільних придбали зброю. Ця зброя різноманітна, починаючи від одностволки 12 калібру – закінчуючи серйозними снайперськими комплексами, що можуть потягатися з найкрутішими спецпідрозділами країни. Але їхня проблема – те що вони цивільні, а від так будь-який правоохоронний орган, може звинуватити власника зброї (тим паче якщо їх декілька) у бандитизмі та створенні ОПГ, особливо коли не має офіційного місця для тренувань.

Ця проблема виникає на дуже простому грунті – відсутність майданчиків для тренувань. У Сумській області склалася парадоксальна ситуація: стрільців багато (з кожним днем стає все більше), а цивільного легального стрільбища не має в цілому регіоні. Звісно є один військовий, але він є військовим і досить коштовним для його використання, не кажучи вже про те, що він знаходиться поблизу населеного пункту, і при стрільбі з нарізної зброї є реальна загроза у когось поцілити. Так от, в Сумській область не має цивільного полігона/стрільбища для цивільних осіб. От придбали ви зброю, пройшли всі круги пекла, заплатили чималу суму за зброю, набої, придбали мішені – а де ж можна постріляти? А не має нічого подібного, щоб ви не наражали себе на адміністративне правопорушення, треба їхати або до Харкова, або до Києва.

На сьогодні в яку б сторону міста Суми ви не виїхали – є нелегальні стрільбища, куди люди привозять різноманітний хлам і намагаються там тренуватися. Більше того, навіть різноманітні силові структури роблять те саме.

Це питання виникло не сьогодні і час від часу до нього повертаються з різних причин. З загостренням ситуації з північно-східним сусідом, цивільний обіг боєприпасів зріс до небес. У магазинах не придбаєш набої навіть на гладкоствольну зброю – все розбирають. Це говорить про високу мотивацію людей з легальною зброєю стати на захист батьківщини. Натомість силові структури, починають закручувати гвинти, обрізаючи можливість тренувань цивільного населення зі зброєю. Скасування тренувань.

На поточному тижні була реакція голови адміністрації. Брифінг щодо діяльності громадських та добровольчих формуваннь на Сумщині. Це чудово що голова звернув на це увагу. Це чудово, що дядьки з великими погонами схвально мотиляли головою, підкріплюючи слова Dmytro Zhyvytskyy офіційною статистикою. Але цього критично замало. Треба щоб влада посприяла, не просто добрим словом, а реальними діями існуючим ініціативам у регулюванні питання, щодо цивільного полігону.

Олександр Лисенко Сумська громада є чи не єдиним обласним центром, де не має не те що полігону, в місті офіційного тиру не має, де людина може за кошти може попрацювати зі зброєю. Це враховуючи те що у кожній другій школі та училищі є подібні тири. Але вони є занедбані і як наслідок не працюють, або працюють підпільно наражаючи на небезпеку, як власників так і стрільців, які туди потрапляють. Звісно ви скажете, що є тир на Авангарді, але це секція біатлону і якщо ти не біатлоніст – ти просто туди не потрапиш. Коли ви вже почините брати на себе відповідальність і будете реально працювати над проблемами міста, а не робити імітацію діяльності. Ця проблема виникла далеко не вчора, але за вісім років війни і вашого перебування на посаді міського голови – вона не здвинулась ні на міліметр.

Власне ми ж це все проходили в 2014 році. Коли влада казала, що солдати забезпечені, а підрозділи укомплектовані. Якщо завтра почнеться агресія, я Вас запевняю, що саме власники цивільної зброї стануть ядром добровольчих об’єднань на базі ТРО чи інших військових підрозділів, будуть волонтерами. Бо у той час коли вони прийняли рішення купляти зброю, живучі на кордоні з московією – саме тоді вони прийняли рішення обороняти свій будинок, вулицю, місто зі зброєю в руках.

Я вас запевняю Суми і Сумщина будуть давати відсіч, якщо почнеться агресія. Але хотілося б, щоб офіційна влада витягла свої голови з кабінетних нарад і допомогла ініціативним групам укріпити обороноздатність регіону.