Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Храми УПЦ МП Сумщини відокремлюються від московії

517

Дві третини духовенства Сумської єпархії УПЦ МП висловилися за відокремлення від московського патріархату

На загальних зборах духовенства Сумської єпархії 20 травня обговорили канонічний статус Української Православної Церкви з урахуванням виключних умов, створених війною.

Як повідомляє «Православна Сумщина», в актовій залі Сумської духовної семінарії попри щоденні обстріли прикордонних районів Сумщини, великі труднощі з паливом, зібралися 138 кліриків з 183 кліриків, що перебувають у штаті.

Після дискусії відбулося закрите голосування (з дотриманням усіх необхідних процедурних норм). Позицію «Підтримую необхідність відокремлення від руської Православної Церкви та московського Патріархату шляхом набуття Українською Православною Церквою канонічної автокефалії» підтримало 89 осіб (64,5%); позицію «Підтримую необхідність подальшого збереження єдності та канонічного підпорядкування Української Православної Церкви руській Православній Церкві та московському Патріархату» підтримало 48 осіб (34,7%).

Також шляхом голосування обрали повноважних представників для участі у загальноцерковній нараді у Києві.

Нагадаємо, на початку травня міський голова Конотопа Артем Семеніхін повідомив на своїй фейсбук-сторінці про заборону діяльності Української православної церкви (московського патріархату) на території міста.

«Заборонити на території Конотопської міської ради діяльність Української православної церкви московського патріархату» як такої, що несе загрозу національній безпеці України. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою», – йдеться у документі, фото якого він оприлюднив.

Нелегкий вибір. Більшість священників Сумської єпархії УПЦ МП проголосували за розрив зв’язків з РПЦ. За – 89 осіб, проти – 48

Своє рішення міський голова пояснив тим, що виступає за «недопущення розколу Конотопської громади на релігійному підґрунті». «Між ворогом і його агентом немає різниці. А у випадку московського патріархату це є два в одному. Тому я прийняв рішення заборонити на території мого міста діяльність цієї агентурної мережі ФСБ», – прокоментував рішення Артем Семеніхін.

За темою
В Україні зростає підтримка ідеї розриву зв’язків УПЦ московського патріархату з російською православною церквою. За цю ініціативу – 74% (на початку березня – 63%). Не підтримують – лише 7%. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке проводилося 6 квітня серед 1200 українців віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Ірина Власова
Панорама-2022
Фото Православна Сумщина