Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Громадський проект „ЗА ЧЕСНІ ВИБОРИ”

184

Коаліція громадських організацій «ВОЛЯ ГРОМАДИ» пропонує всім незалежним засобам масової інформації, громадським організаціям та виборчим штабам кандидатів на посаду Президента України приєднатися до проекту «За чесні вибори». Мета проекту – запобігання можливим фальсифікаціям та порушенням виборчого права громадян, а також, забезпечення прозорості виборчого процесу у Сумській області.

До коаліції увійшли громадські організації, що вже мають досвід проведення подібних проектів під час попередніх виборчих кампаній в м. Суми.: „Громадське бюро „Правозахист”, „Студентське братство Сумщини” та „Центр регіональної політики”, що є регіональним партнером Громадянської мережі «ОПОРА».

На цей час акцію підтримали штаби наступних кандидатів:
В. Литвина;
С. Тигипко;
Ю. Тимошенко;
В. Ющенко;
В. Януковича;
А. Яценюка.

Виходячи з досвіду попередніх виборчих кампаній, Коаліція напрацювала план заходів, який охоплює певний етап до дня голосування та цілий комплекс заходів під час голосування, підрахунку голосів та оприлюднення результатів на виборчих дільницях. Серед запланованих заходів:
• юридичний супровід кампанії та мобільну правову допомогу спостерігачам у день виборів та під час підрахунку голосів;
• цілодобова діяльність Прес-клубу та можливість для журналістів отримувати оперативну інформацію про хід виборчого процесу;
• телефон „гарячої лінії ” для виборців та спостерігачів;
• радіо-марафон на радіо «Слобода-FM» (88,1 МГц – Суми; 107.8 МГц – Шостка; 91,6 МГц – Білопілля; 104.1 МГц – Тростянець)

Коаліція громадських організацій вже звернулась через засоби масової інформації і до небайдужої громадськості всієї Сумської області. До партнерства активно долучаються журналісти місцевих ЗМІ, досягнуто домовленість про підтримку заходам Проекту з боку ОДТРК. Інформація про події на виборчих дільницях буде оприлюднюватись в оперативному режимі на радіо та теле-ефірі, Сумському інтернет-телебаченні (www.sumynews.tv) та на інтернет-сайті газети «Панорама» (www.rama.com.ua). Маємо надію, що всі місцеві ЗМІ приєднаються до акції. Крім того, штаб акції буде тримати зв’язок з кількома національними ЗМІ та інформаційними агенціями.

Також, заходи контролю виборчого процесу буде впроваджено районними партнерами. В більшості районів області будуть чергувати мобільні групи. На цей час досягнуто домовленість з представниками наступних районів Сумської області:

Охтирка: Євген Гаврюков – 050 6309200
Конотоп: Геннадій Толкачов – 097 4401009
Глухів: Олена Карпенко – 066 1130873
Шостка: Павло Барна – 095 8272726
Тростянець: Юрій Бова – 067 5706989
Краснопілля: Віталій Савоненко – 099 4990123

Найближчими днями, до акції планують приєднатися міста Ромни, Кролевець, Лебедин та Білопілля.

По місту Суми координатором проекту є Микола Чернотицький, тел. 066 2330120.
По Сумській області – Олександр Такул, тел. 067 1102537
Тел. гарячої лінії в Прес-центрі «Воля громади» – 0542 610-900
Тел. прямого ефіру на «Слободи-FM» – 0542 617-217