Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Голова Сумської міської військової адміністрації приступив до роботи

4,090

З 1 листопада 2023 року у місті Суми почала свою роботу Сумська міська військова адміністрація. Указ №720/2023 про її утворення 31 жовтня 2023 р. підписав Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ підписав. А згідно з президентським розпорядженням №184/2023-рп головою Сумської міської військової адміністрації призначено Олексія ДРОЗДЕНКА, який до цього обіймав посаду заступника голови Сумської обласної військової адміністрації.

Указ про утворення військової адміністрації був озвучений депутатському корпусу Сумської міської ради начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром АРТЮХОМ у перший день роботи новоствореного органу.
У своєму першому зверненні до депутатів міської ради, які були присутні в залі, Олексій Дрозденко визначив пріоритети у роботі СМВА, серед яких забезпечення безпеки та життєдіяльності сумської громади: «Я прошу всіх тут присутніх допомогти мені в цьому. Забудьмо про наше політичне забарвлення, про якісь суперечки й чвари, адже все це зараз – не на часі. Давайте, як і 24 лютого минулого року, всі разом станемо до бою! І з кожною проблемою розправлятимемося разом».

Робочий старт
У перший же день своєї роботи на новій посаді пан Дрозденко здійснив поїздку по найбільш проблемних місцях нашого міста. Він, разом з профільними заступниками міського голови та директорами комунальних підприємств і закладів, проінспектував ремонтні дорожні роботи, відвідав художню школу, яка постраждала внаслідок нещодавньої негоди.
Начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій ДРОЗДЕНКО в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про пріоритети на посаді.

Серед основних він виділив підтримку військовиків, захист цивільного населення та критичної інфраструктури, стале проходження опалювального сезону.

«Сьогодні перший день роботи Сумської міської військової адміністрації. Важкий, насичений, але продуктивний, в якому ми проаналізували задачі, що виконувались, що недовиконувались, розставлені пріоритети. Найперше – задачі оборонного характеру, а саме захист об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, підтримка наших військових, котрі боронять Сумську область та служать в інших областях. Друге – захист цивільного населення. Зокрема, дооснащення, доукомплектування, ремонт Пунктів Незламності, укриттів, удосконалення системи оповіщення. Наша близькість до кордону потребує миттєвого, негайного реагування щодо загроз авіаударів, артилерійських обстрілів. Третім важливим пріоритетом є контроль за перебігом опалювального сезону, адже ми всі розуміємо, що ворог намагатиметься використати зиму як зброю проти українців, зокрема проти сумчан», – сказав начальник Сумської міської військової адміністрації.

Передумови
Серед причин, які могли спровокувати введення міської військової адміністрації у м. Суми є, зокрема, і так званий корупційний скандал, який пов’язаний з чинним головою СМР Олександром ЛИСЕНКОМ та директором департаменту інфраструктури міста Олександром ЖУРБОЮ. Нагадаємо, 6 жовтня обох посадовців начебто було затримано при отриманні хабаря. Обох чоловіків відсторонили від виконання обов’язків. Тимчасово функції мера виконувала керуюча справами виконкому Юлія ПАВЛИК. 13 жовтня на позачерговій сесії депутати обрали Артема КОБЗАРЯ секретарем міської ради. Але вже за тиждень він написав заяву про звільнення.

Досьє
Новий очільник міста – сумчанин, працював у Сумському державному університеті, пройшов шлях від звичайного викладача до декана. Також Олексій Дрозденко – старший лейтенант запасу, артилерист.

З перших днів повномасштабного вторгнення Олексій Дрозденко, будучи деканом факультету ЕЛіТ СумДУ, вступив до лав тероборони, брав участь у вуличних боях та організував на базі СумДУ штаб тероборони та блокпост, з якого велося спостереження задля блокування наступу противника.

Після деокупації Сумщини Олексій Дрозденко продовжив працювати в університеті, а також допомагати Силам оборони.
З літа 2023 р. працював на посаді заступника начальника Сумської обласної військової адміністрації з питань цифрової трансформації, відповідаючи за покращення безпекового середовища в інформаційному просторі. За цей час було побудовано 2 телерадіовежі в прикордонних громадах, і збільшена кількість фм-передавачів.

Законодавчі тонкощі< Запровадження військової адміністрації передбачено Законом України "Про правовий режим воєнного стану". Рішення про її запровадження ухвалює президент за поданням обласної військової адміністрації. Міська військова адміністрація – окрема юридична одиниця. Її реєструють в казначействі як орган, який керує бюджетом. Щодо роботи виконкому і депутатів місцевого самоврядування, то тут є нюанси. "Поки не буде відповідного рішення Верховної Ради "Про передачу всіх повноважень органів місцевого самоврядування до обов’язків керівника військової адміністрації", вони продовжують існувати, але їхні повноваження значно зменшуються, - пояснює Суспільному юристка Дар’я МАЛІННІКОВА. Олена Миколаєнко, Панорама, №45-2023