Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Енергетики Сумщини навчалися мінної безпеки

42

Сумщина – в числі найбільш замінованих областей в нашій країні, разом із Херсонщиною, Харківщиною, Миколаївщиною, Донеччиною, Чернігівщиною та Київщиною. Саме в цих областях росія залишила свій страшний слід – міни, які продовжують нести загрозу мирним жителям і енергетикам зокрема.

Україна сьогодні є найбільш замінованою державою світу – про це повідомляв міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Потенційно замінованими в Україні залишаються близько 156 тисяч квадратних (за інформацією начальника відділу організації роботи з гуманітарного розмінування Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Рева станом на лютий 2024 року). С

Тому знання про ризики від мін та інших вибухонебезпечних залишків війни можуть врятувати життя. Особливо для енергетиків, які працюють безпосередньо «в полях», усуваючи наслідки ворожих обстрілів і інші пошкодження мереж на прикордонні й по всій території Сумської області. Ми запросили спеціалістів Данської ради у справах біженців (DRC), які провели заняття для фахівців АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» – працівників служби ліній електропередач 35 кВ і вище, служби підстанцій 35 кВ і вище, служби релейного захисту та автоматики, служби надійності та протиаварійної роботи, служби метрології та виробничо-технічної служби й інших підрозділів.

Енергетикам розповіли про правила поведінки на замінованій території, а також алгоритми дій у разі виявлення боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів. Після заняття учасники отримали відповіді на запитання, які їх цікавили.

Нагадаємо, у квітні 2022 року в Тростянецькій громаді одразу після деокупації Сумщини авто з бригадою енергетиків підірвалося на протитанковій міні. Електромонтер Олександр Сокольник загинув на місці, інші члени бригади були поранені.
Пам’ятаємо про все зло, яке несе росія та наближаємо перемогу разом!

Пам’ятайте❗
Якщо бачите міну чи боєприпас:
❌ не чіпайте,
❌ не підходьте,
☎ телефонуйте 101.
Сесія з інформування проведена завдяки підтримці Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку.