Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Добробати бережуть спокій сумчан: з історії добровольчого формування № 9

140

Справа захисту міста над Пслом від російського окупанта – це передовсім справа активних мешканців міста. Вони об’єдналися у добровольчі формування громади, які разом із Збройними силами України захищали і захищатимуть рідні Суми. В цьому циклі публікацій ми познайомимо вас із ними. У рамках реалізації проекту «Суми – вільні, сумчани – нескорені!» розповідаємо вам про діяльність добровольчих формувань згідно із Законом України «Про основи національного спротиву» та за сприяння Сумського міського голови Олександра ЛИСЕНКА.

Бійці добровольчого формування Сумської міської ТГ № 9 з перших днів повномасштабного вторгнення Росії згуртувалися та стали на захист своїх домівок.

«Нас об’єднувала страшенна злість на ворогів, що прийшли в нашу хату, а вже потім тактика і стратегія», – говорить начальник штабу ДФТГ № 9 Борис ПЕРЕСАДЬКО.

Він пригадує перші дні спротиву агресорам. Тоді група добровольців, яка переважно складалася із лісників і мисливців, об’єдналися за місцем проживання. Самоорганізувалися, взяли мисливську зброю та вирушили захищати Сумщину. Пізніше вдалося отримати автоматичну зброю та РПГ. Перші дні сподівалися тільки на себе, здаватися ніхто не збирався.

Оскільки всі добровольці були місцевими, вони добре знали місцевість і знали, як завдавати удари. Добровольцям вдалося знищити і розсіяти декілька підрозділів росіян, взяти в полон 18 рашистів. Також підбили ворожий танк, захопили «Капсулу» – автомобіль медичної служби. Боєць на позивний «Гуцул» пригадує, як перекривали дорогу колонам рашистів, вступали в бій з росіянами, забирали ворожу техніку. За його словами, у результаті бою було здобуто 12 одиниць техніки.

Зараз добровольче формування № 9 – фактично бойовий підрозділ, який має всю необхідну зброю, члени якого почуваються впевнено і знають, що можуть виконати поставлену бойову задачу. Так що «спокійної прогулянки» сумською землею, у разі чого, у ворога не вийде. Добровольці мають добре облаштовані позиції у відповідному секторі оборони, де пристріляний кожен метр території. Є теплі бліндажі із буржуйками, запас дров – все це передала влада сумської громади.

«Дякую місцевій владі та волонтерам за надану допомогу. Також вдячний керівництву ОТУ «Суми», що завжди перевіряє всі позиції, контролює ситуацію та надає поради», – говорить начальник штабу формування.

Також підрозділу слугує автівка, придбана за особисті кошти і передана очільником Сумської міської ТГ Олександром Лисенком.

Добровольці вже отримали зимову форму і добре знають, що можуть сподіватися на подальшу підтримку влади громади.

Одночасно із несенням служби бійці формування створюють навчальний центр, в якому молодь зможе здобувати бойові навички.

«Наші обов’язки – охорона порядку та нагляд за територію, адже за полем – вже росія. Треба бути уважним. Я – будівельник за професію, але з перших днів вирішив захищати свою країну, бо вдома на мене чекає жінка та маленька дитина. Ми боронимо свою територію, бо це – наш дім. Нам потрібно, щоб тут було спокійно», – розповідає один із добровольців, керівник зміни караулу Ігор ЧЕРНЕНКО.

Є у батальйоні також бойовий друг – пес Даллас, якого привезли із-під Луганська, з місця бойових дій. Він був поранений, але видужав і зараз разом з добровольчим формуванням захищає свою територію.

Бійці добробату готові до будь-якого перебігу подій та запевняють, що перемога неодмінно буде за нами.

«Сумчанам бажаю спокою. Не хвилюйтеся! Ми завжди – на обороні громади, тому можете спати спокійно», – запевнив командир першого взводу Василь БАГУРЯК.

 

ІД