3 тижні, 7 концертів, 5 з яких благодійні. Уже давно відомі і нові музиканти з України, Польщі, Автрії зіграють для сумчан у залі обласної філармонії та католицького храму.
14 жовтня — Філармонія (Благодійний концерт), 18.00
Марек Топоровськи (Варшава) — клавесин, орган, фортепіано
Закінчив Варшавську академію музики (орган, клас проф. И. Серафіна; клавесин, клас проф. Л. Кендрацького). Вдосконалювався на майстер-класах під кер. Аліни Зільберайх, Боба ван Асперена (клавесин) та Даніеля Рота (орган), Юліана Гембальського (органна імпровізація). Отримав І приз Страсбурзької консерваторії з органу і клавесину та приз за дипломний концерт у Hochschule fur Musik Saar. Лауреат Національного конкурсу органістів (Жешув, II премія, 1981), Національного конкурсу клавесиністів ім. В. Ландовської (Краків, І премія, 1985). Викладач Катовіцької академії музики. Засновник провідних колективів барокової музики: ансамблю «Concerto Polacco» та хору «Sine Nomine».
У програмі концерту: Ж.Дюфлі, А.Форкер, Й.С.Бах , Я.Дусік , Ж.Ф.Рамо, Ф.Куперен, Й.С.Бах
15 жовтня — філармонія (Благодійний концерт), 18.00
Камерний ансамбль «Pracht- Ensemble»
Андрій Прахт —клавесин
Олена Ріхтер — сопрано
Ірина Лук’янчук —мандоліна
Ганна Лукацька —флейта
Дмитро Земський —лютня
Володимир Босенко —контрабас
«Pracht-Ensemble» заснований в 2014 році Ансамбль спеціалізується на виконанні давньої музики на автентичних музичних інструментах. Члени колективу є лауреатами багатьох конкурсів та учасниками міжнародних фестивалів. «Pracht-Ensemble» приділяє увагу пошуку забутих шедеврів, а також виконанню музики сучасних композиторів.
Андрій Прахт і Олена Ріхтер є членами Одеського обласного національно-культурного товариства німців «Відергебурт». Завдяки товариству і фонду «Авангард» колектив готує нові проекти, метою яких є популяризація ідей гуманізму великих німецьких композиторів. «Pracht-Ensemble» частий гість в навчально- освітніх закладах, оскільки пріоритетним напрямком його роботи є просвіта та культурне виховання молоді.
Концерт відбувається за підтримки Ради німців України
У програмі концерту: Ж.Ф.Рамо, К.Аррігоні, Г.Перселл, Дж.Каччіні, Дж.Доуленд, Д.Скарлатті, В.Бірдемандер, Т.Бедетті, Г.Ф.Гендель
20 жовтня — католицький храм, 18.00
Кирило Стеценко (Київ) — скрипка
Народився у 1953 р. у Львові. У 1971 р. закінчив Київську ССМШ ім. М.Лисенка (1971) та Київську консерваторю ім. П.Чайковського (1997). Лауреат Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім. М.Лисенка (1974, І премія) та лауреат Всесоюзного конкурсу скрипалів (1977). Вчився під керівництвом Б. Которовича,
Л. Когана та В. Климова. Закінчив асистентуру Московської державної консерваторії. Як композитор навчався у Львівській консерваторії.
У 1977-98 р. працював солістом Рівненської обласної філармонії. Дав понад три тисячі сольних концертів в Україні, Росії, Білорусі, США, Канаді, Бельгії, Австрії, Португалії, Угорщині, Казахстані, Киргизії, Туркменії та Узбекистані. Заслужений артист України. Автор творів для скрипки і фортепіано, ряду інструментальних п’єс, пісень, музики до телепрограм і кінофільмів.
Ініціатор та один із організаторів І Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» (1989).
У 2005 р. розробив концептуальну програму «Стратегії української культури. Філософія та менеджмент самоздійснення нації».
Голова Комісії інтеграції культурних стратегій у Національній раді з питань культури і духовності при Президенті України, радник Міністра культури України.
У програмі концерту: Й.С.Бах
23 жовтня — зал філармоніі (Благодійний концерт), 18:00
Дмитро Онищенко (Україна-Росія) — фортепіано
У 2000 р. закінчив Львівську ССМШ ім. С. Крушельницької за трьома пеціальностями: фортепіано (клас викп. О. Гереги), кларнет та композиція. У 2005 р. закінчив Львівську музичну академію ім. М. Лисенка (клас доцента Н. Грамотєєвої). У 2006 р. закінчив Московську консерваторію ім. П. Чайковського (клас доц. Ю. Лисиченка та проф. Л. Наумова). З 2003 по 2004 р. — студент Королівського коледжу музики в Манчестері, (педагоги Норма Фішер, Олександр Мельников).
Нагороди на конкурсах: 1997 — II Міжнародний конкурс юних піаністів ім. І. Ц8єтаєвої (Мінськ, Білорусь, І премія); 2000 — V Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва (Харків, Україна), І премія; 2001 — IV Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовіца (Київ, Україна, І премія); 2002 — XII Міжнародний конкурс ім. П. Чайковського (Москва, V премія), приз наймолодшого лауреата; 2004 — III Міжнародний конкурс молодих музикантів (Енсхеде, Нідерланди, І премія), спеціальний приз публіки; 2005 — X Міжнародна фортепіанна академія (Хамамацу, Японія, конкурс у рамках Академії, II премія); 2007 — лауреат конкурсу «Vіаnnа dа Моtlа» (Лісабон); 2007 — лауреат конкурсу ім. М. Лисенка (Київ). Активно концертує, виступає в містах України, Росії, Білорусі, Чехії, Туреччини, Великобританії, СІІІА, Франції. Виступав з диригентами України, Росії, Франції, Японії.
Учасник міжнародних фестивалів.
У програмі концерту: Й.С.Бах
28 жовтня — зал філармоніі, 18.00
Іван Євтушенко (Чернігів) — лютня, гітара
Закінчив магістратуру та аспірантуру Харківського державного університету мистецтв (гітара, клас проф.В. Доценка).
Лауреат багатьох конкурсів: Міжнародного конкурсу «Срібний дзвін» (2001, Ужгород, III премія);
Всеукраїнського конкурсу гітаристів ім. В.Петренка (2003, Київ, II премія); Міжнародного конкурсу гітаристів ім. М. Соколоєського (2006, Київ, II премія; 2008, Київ, II премія).
Із 2005 року освоює барокову лютню, виготовлену згідно креслень XVII ст. а з 2012 року грає на ренесансовій лютні. Учасник фестивалів «Рахманінов та українська культура», «Харківські Асамблеї» (Харків) та «Старовинна музика у стародавньому місті» (Чернігів).
Співпрацює із гітаристами: Денисом Панченком, Борисом Бєльським, Олександром Лантратовим; вокалісткою Ганною Дмитрук, контрабасистом Василієм Зацепіним. Грає в різноманітних ансамблях, у 2010 році разом із Ольгою Барановою (мандоліна), Ганною Дарманською (блок флейта) та Олегом Ніколаєнком (ударні) заснував ансамбль старовинної музики «Sondeo Gabilen».
Викладач Чернігівської обласної школи мистецтв. Гастролює в Україні.
У програмі концерту: Е.Г.Барон, С.Вайс, Й.С.Бах, Н.Коста, Х.Морель, А.К.Жобім, Дж.Маєрс, Е.Вілла-Лобос, А.П’яццола, П.Гордієнко, Х.Туріна, Х.М.Гальярдо дель Рей
2 листопада — зал філармоніі, 18.00
Божена Корчинська (Львів) — сопілка
Закінчила ЛНМА ім. М. Лисенка (сопілка, доцент М. Корчинський) та аспірантуру НМАУ (клас професора Кудряшова). Лауреат Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Г Хоткевича (Харків, І премія, 1998).
З 2006 р. викладає у ЛНМА, має наукові праці. Стипендіат програми «Gaude Polonia» 2014, керівник М. Топоровськи).
Бернгард Гофштьоттер (Австрія) — барокова гітара
Перед тим, як присвятити себе бароковій гітарі та лютні, студіював скрипку у ґрети Бідерман, отримав відзнаку на конкурсі «Молодь музикує» (Австрія). Поряд із правничими науками, які Б. Гофштьоттер вивчав у різних університетах (Відень, Осло, Левен, Санкт-Ґаплен), паралельно продовжував музичну освіту у Лючіано Контіні в Консерваторії Арріго Педролло, (м. Віченца, Італія) та Консерваторії Відня. У 2001 р. закінчив Гаазьку Королівську консерваторію (лютня, клас проф. Тойохіко Сато). Вдосконалювався у Музичній академії (Кьольн, клас проф. К. Юнгтенеля), у Стразбурзькій консерваторії (клас проф. Я. Іммамури). Учасник майстер-класів під кер. Г. Сміта, Р. Ліслеванда, Є. Маскарді. Концертує в країнах Європи, а також у Вірменії та в Японії.
У програмі концерту: Я.ван Ейк, Л.Ронкаллі, Б.Гофштьоттер, Д.Ортіс
4 листопада — зал філармоніі (Благодійний концерт), 18:00
Олена Єременко (Польща) — нікельхарпа
У 2004 р. закінчила J1HMA (скрипка, клас Н. Пославської). Стипендіат «Visby Program» Шведського Інституту в Mailings Folkhogskolan (2008, клас народного шведського скрипаля Калле Апьмлофа). Стипендіат програми «Gaude Polonia» (2012, керівник проф. Марія Пом’яновська).Член Міжнародної спілки нікельхарпістів, проводить майстер-класи гри на нікельхарпі в Німеччині. Концертує в Польщі, Швеції, Швейцарії, Словенії, Чехії, Словакії, Німеччині, Франції, Італіі, Канаді, Фінляндії, Ірані, Узбекістані, Россії, Білорусі, Сербії, Хорватії.
Від 2014 р. співпрацює з ансамблем давньої музики «Orkiestra Czasow Zarazy», з якими записала два альбоми: «Telemann’s Poland» (2014) та «Stil Polonaise» (2018)
Анна Іванюшенко (Львів) — клавесин
Закінчила ЛНМА ім. М. Лисенка (клас викл. О. Качевої) та асистентуру- стажування (клас проф. М. Крушепьницької). Стажувалась у С. Шабаптіної, У. Барткевич, М. Топоровського. Старший викладач кафедри спец, фортепіано та керівник оркестру барокової капели ЛНМА. Учасниця фестивалів: «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль Давньої Музики у Львові», Фестиваль давньої музики в Старому Сончі (Польща), «Bach-fest», «Бах-Маратон», «Музика 8 Палаці Потоцьких» та ін. Співпрацює з ансамблями «The Pocket Symphony» (Москва-Петербург), «Acapella Leopolis» (Львів) та ін.
У програмі концерту: Дж.Фонтана, Д.Скарлатті, Дж.Пандольфі, Й.С.Бах, Г.Ф.Телеман