Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

АЗС, на яких реально можна економити

627

Ситуація на паливному ринку змушує автовласників економити: хтось переходить на менше октанове число, хтось обмежує себе в пересуванні, дехто ставить машину у гараж до кращих часів. Є і такі, хто перейшов на газ. Але, враховуючи курс валют, газобалонне обладнання зараз задоволення не із дешевих. Антикризовий вихід таки є: треба звернути увагу на альтернативні моторні палива, які містять біоетанол.

Виробництво біоетанолу у якості моторного палива динамічно зростає. З 2007 року об’єм виробництва зріз більш ніж в 2,5 рази, наприклад в ЄС зростання склало 300%. Бразилія використовує біоетанол з 1970-х років. США та Бразилія виробляють 88% всього біоетанолу. В Солучених Штатах 250 діючих заводів в 29 штатах, 110-ще будується. З середини 2000-х років у США виробляються автомобілі придатні для Е85 (85% біоетанолу) та 3000 АЗС які пропонують це паливо. У Бразилії починаючи з 1931 року обов’язковим є додавання 5% зневодненого спирту (біоетанолу) до палива, на сьогодні ця цифра складає 25%.

В 2009 році в Украхні був прийнятий Закон «Про альтернативні види палива» №1391-VI від 21.05 та у 2012 році №4940- VI, згідно якого вміст біоетанолу у бензинах 2014-15 рр буде складати не менш ніж 5 %, а з 2016 року 7%.

Мережа заправних станцій «Надежда» стала одним з піонерів у реалізації біоетанольного моторного палива Турбо а92е. Для початку реалізації компанія пройшла складний шлях: спочатку підприємство протестувало Турбо на власному автопарку, потім через публічні випробування «Марафон Турбо» провела досліди на автомобілях бажаючих. В «Марафоні Турбо» прийняли участь чотири автомобілі разних класів: ВАЗ 2103, Daewoo Lanos, Hyundai Accent та Honda Pilot. Автомобілі виїздили по 400 літрів продукту та пройшли три діагностики. Випробування довели, що пальне не шкодить двигуну, має миючи властивості (деякі бензобаки стали білого кольору) та не відстає по потужності від традиційних бензинів.

Зараз пальне реалізується на 30 заправних станціях компанії «Надежда». Завдяки тому, що до складу пального входить біоетанол українського виробництва, пальне має досить конкурентну ціну. Сьогодні вона не перевищує 20 грн. Вона могла б бути ще меншою, але за останній рік був введений акцизний збір.

Виробництво та реалізація спиртовмісного пального – це шлях до енергетичної незалежності країни, адже спирт є відновлювальною складовою. Україна володіє майже половиною усіх чорноземів та десятками цукрозаводів, а тому і потенціал для вирощування сировини для пального досить потужний. Виробництво біоетанолу дасть здешевлення пального, відновлення виробництва та нові робочі місця. Крім цього альтернативне пальне Турбо більш екологічне ніж бензини. Частина водіїв вже напевно користувалася спиртовмісним пальним, навіть самі того не підозрюючи, адже деякі трейдери реалізують цей вид пального під марками звичайних А92 або 95.

Отже на сьогодні маємо екологічне пальне українського виробництва, яке володіє миючими властивостями та абсолютно не шкодить двигуну за ціною меншою ніж 20 грн. Проста арифметика: на 100 км. при середньому споживанні 10 літрів, обравши «Турбо а92е» ви зекономите до 70 грн. Полтавська «Надежда» має потужну мережу реалізації цього пального, тому і пропонує зекономити кошти та підтримати українського виробника.

Заправні станції «Надежда» розташовані за адресами:

м. Полтава, вул. Зіньківська, 19 б, вул. Великотирнівська ,19, вул. Красіна, 85, вул. Південна, 8, вул. Артема, 72, 342-й км. тр. Київ-Харків (ліва сторона), 342-й км. тр. Київ-Харків (права сторона), с. Селещина, вул. Леніна, 179, смт. Опошня, вул. П. Мирного, 71, м. Зіньків, вул. Леніна, 8, вул. Леніна, 98а, с. Шамраївка (Решетилівський р-н), вул. Молодіжна, 1а, м. Гадяч, вул. Лохвицька, 34, вул. Будька, 49, м. Карлівка, вул. Леніна, 179, м. Миргород, вул. Котляревського, 3б, смт. Чутово, 395 км. тр. Київ-Харків-Довжанський, м. Глобино, вул. Гагаріна, 201, смт. Оржиця, вул. Леніна, 93, м. Гребінка, пров. Пирятинський, 32б, с. Червонозаводське, вул. Ватутіна, 59-о, м. Охтирка, вул. Київська, 170, Черкаська обл. смт. Чорнобай, Чорнобаєвський р-н,вул. Золотоніська 203, м. Тростянець, вул. Т. Шевченко, 142а, м. Лубни, вул. Драгоманова, 33а, с. Олександрівка, Пирятинський р-н, 145 км Київ-Харків-Довжанський вул. Мира, 2, м. Суми, вул. Харківська, 120, вул. Ковпака, 105, Сумська обл. смт. Недригайлів, вул. Леніна, 47, м. Лебедин, вул. Леніна,79.

R