Порівняння флагманських об’єктивів 35mm для Sony E: Sigma 35mm f/1.2 Art, Sony 35mm f/1.4 GM та Viltrox 35mm f/1.2 LAB
Об’єктив Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art створює виразний малюнок завдяки світлосилі f/1.2 та одинадцятипелюстковій діафрагмі на байонеті Sony E. Класична фокусна відстань 35 мм залишається універсальним стандартом для репортажу, документалістики та жанрового портрета з природною перспективою без спотворень простору.
Вибір між світлосилою та компактністю корпусу змушує враховувати вагу системи разом із швидкістю автофокусу. Поява надсвітлосильних моделей від сторонніх брендів розширила технічні можливості байонета, проте висунула специфічні вимоги до балансу камери.
Чим відрізняється малюнок на максимально відкритій діафрагмі?
Максимальний відносний отвір f/1.2 пропускає на 0.5 EV більше світла порівняно зі значенням f/1.4, дозволяючи знижувати робоче ISO у темних приміщеннях. Оптична різниця помітна у розмитті фону на загальних планах, де звичайна оптика не дає пластики.
Об’єктив Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art плавно переходить у нерізкість, формуючи об’ємний ефект. Конструкція з одинадцяти скруглених пелюсток підтримує правильну форму світлових плям у боке навіть при закритті діафрагми до значень f/2.8 або f/4.0.
Одинадцять пелюсток зберігають круглі відблиски.
Зіставлення параметрів флагманської оптики для байонета Sony E
Виробники балансують між роздільною здатністю, габаритами тубуса та підсумковою масою. Нижче наведено технічні параметри трьох актуальних фіксів для повнокадрових камер.
| Параметр | Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art | Sony FE 35mm f/1.4 GM (SEL35F14GM) | Viltrox AF 35mm f/1.2 LAB FE (N) |
| Оптична схема | 17 елементів у 12 групах (3 SLD, 3 асферичні) (DG II: 17 елементів у 13 групах, 1 SLD, 4 асферичні) | 14 елементів у 10 групах (2 XA Extreme Aspherical, 1 ED) | 15 елементів у 10 групах (5 ED, 3 HR, 2 асферичні) |
| Світлосила (макс. діафрагма) | f/1.2 | f/1.4 | f/1.2 |
| Мінімальна діафрагма | f/16 | f/16 | f/16 |
| Кількість пелюсток діафрагми | 11, скруглені | 11, скруглені | 11, скруглені |
| Тип приводу автофокусу | Кроковий мотор HSM / лінійний привід | 2 незалежні лінійні двигуни Dual XD Linear | Електромагнітний лінійний привід Hyper-VCM (Voice Coil Motor) |
| Мінімальна дистанція фокусування | 0.30 м (DG II: 0.28 м) | 0.27 м (AF) / 0.24 м (MF) | 0.34 м |
| Максимальний коефіцієнт збільшення | 1:5.1 (0.196x) (DG II: 1:5.3 / 0.188x) | 0.23x (AF) / 0.26x (MF) | 0.17x |
| Діаметр різьби під світлофільтр | 82 мм (DG II: 72 мм) | 67 мм | 77 мм |
| Габарити (діаметр × довжина) | 87.8 × 136.2 мм (DG II: 81.0 × 113.4 мм) | 76.0 × 96.0 мм | 89.2 × 121.8 мм |
| Маса (версія для Sony E) | 1090 г (DG II: 745 г) | 524 г | 920 г |
| Керування діафрагмою | Фізичне кільце з перемикачем De-click (ON/OFF) | Фізичне кільце з перемикачем De-click та блокуванням Iris Lock | Фізичне кільце з перемикачем De-click (версія N) / плавне безмаркувальне (MK I) |
| Додаткові органи керування | Програмована кнопка AFL, перемикач AF/MF | Програмована кнопка Focus Hold, перемикач AF/MF | 2 кнопки Fn (Focus Lock / пресет дистанції A-B), USB-C порт |
| Захист від пилу та вологи | Всепогодний захист із гумовим ущільнювачем байонета | Пило- та вологозахищений корпус, фтористе покриття передньої лінзи | Повний захист від пилу та бризок (weather sealing) |
| Ціна в Україні | від 50 809 до 70 449 грн (DG II: 67 990 грн) | від 49 979 до 68 344 грн | від 37 200 до 45 000 грн |
- Діафрагма f/1.2 у моделях Sigma та Viltrox дає перевагу у пів ступеня експозиції над рідним об’єктивом Sony, але збільшує діаметр передньої лінзи
- Вага тубуса Sony FE 35mm f/1.4 GM становить 524 г, що робить його вдвічі легшим за кілограмову конструкцію першого покоління Sigma Art
- Модель Viltrox вирізняється наявністю кольорового інформаційного дисплея та клавіш збереження дистанції фокусування, тоді як Sony оснащена надійним механічним замком Iris Lock
- На середину серпня 2026 року ціна Viltrox стартує від 37 200 грн, тоді як оновлена версія Sigma DG II Art становить 67 990 грн
Фільтри великого калібру суттєво здорожчують комплект.
Як надлишкова маса тубуса впливає на баланс бездзеркальної камери?
Маса об’єктива визначає зручність роботи під час тривалого репортажу. Важкий оптичний блок на компактній камері зміщує центр ваги вперед.
Масивний суцільнометалевий корпус Sigma Art проти надлегкого Sony GM
Об’єктив Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art важить 1090 г при габаритах 87.8 × 136.2 мм, що помітно навантажує зап’ястя фотографа без використання додаткового батарейного блока. Для комфортної роботи з таким склом на камерах Sony A7 IV або FX3 вагою 650 г потрібен впевнений хват двома руками.
Оригінальний Sony FE 35mm f/1.4 GM важить лише 524 г, завдяки чому зберігає нейтральний баланс і дозволяє знімати повноцінну зміну без втоми рук. Його компактні розміри 76.0 × 96.0 мм суттєво спрощують транспортування у невеликих фотосумках та калібрування на компактних електронних стабілізаторах.
Оновлена оптична конструкція серії DG II зменшує навантаження на зап’ястя
Компанія Sigma представила версію 35mm f/1.2 DG II Art у 2025 році, де оптимізація оптичної схеми знизила масу корпусу до 745 г. Зменшення діаметра світлофільтра до 72 мм зробило тубус значно ергономічнішим для щоденного практичного застосування на бездзеркальних системах.
Важкий тубус нахиляє камеру вперед на стабілізаторі.
Чому електронне оснащення та кільце діафрагми відрізняються в лінійці LAB?
Лінійка Viltrox AF 35mm f/1.2 LAB використовує цифрову індикацію параметрів на корпусі. Електроніка в оправі розширює контроль дистанцій та роботу з пам’яттю фокусу.
Кольоровий дисплей та функціональні кнопки фіксації дистанції у Viltrox
Оригінальна версія Viltrox AF 35mm f/1.2 LAB FE оснащена вбудованим кольоровим OLED-екраном, який відображає поточну дистанцію до об’єкта, значення діафрагми та глибину різкості. Корпус має дві програмовані клавіші Fn, які дозволяють зберігати та миттєво перемикати попередньо задані точки фокусування A та B.
На корпусі об’єктива Viltrox розміщено порт USB-C, призначений виключно для оновлення мікропрограми контролера приводу через комп’ютер. Акумулятора всередині тубуса немає, тому живлення всієї вбудованої електроніки та екранного модуля здійснюється безпосередньо від камери через контакти байонета.
Класична механічна шкала з перемикачем безклікового ходу у версії N
Модифікація Viltrox LAB N отримала традиційне кільце керування діафрагмою з нанесеними числовими поділками від f/1.2 до f/16 та позицією автовибору. Наявність тумблера De-click дає можливість відеографам плавно змінювати експозицію, а фотографам — працювати з чіткими тактильними кліками по одній третій ступеня.
Порт USB-C слугує лише для оновлення прошивки.
Коли важкий тубус та ліміт серійної зйомки руйнують темп роботи?
Стороння оптика на камерах Sony Alpha стикається з фірмовими програмними бар’єрами виробника. Ці апаратні ліміти критичні для динамічного спорту чи швидкого репортажу.
Апаратний ліміт швидкості безперервного автофокусу на репортажних камерах
Корпорація Sony обмежує швидкість серійної зйомки для сторонніх об’єктивів Sigma та Viltrox показником 15 кадрів на секунду в режимі стеження AF-C. На камерах Sony A1 та Sony A9 III максимальна частота 30 або 120 кадрів на секунду доступна виключно з рідними стеклами Sony G Master.
Привід Dual XD Linear у Sony FE 35mm f/1.4 GM забезпечує миттєве позиціонування лінзоблока при різких змінах дистанції фокусування. Електромагнітний мотор Hyper-VCM у Viltrox та привід Sigma також працюють швидко, проте упираються у протокольний ліміт електроніки байонета.
Чи компенсує внутрішня оптична схема зміну масштабу під час перефокусування?
Внутрішньокамерна функція компенсації дихання фокусу Breathing Compensation працює тільки з оригінальними моделями на кшталт Sony FE 35mm f/1.4 GM. Під час активації алгоритму в меню камери FX3 або A7 IV картинка отримує апаратний кроп 10%, усуваючи паразитне масштабування сцени.
Об’єктиви Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art та Viltrox AF 35mm f/1.2 LAB не підтримують програмну корекцію Sony, покладаючись на власну оптичну схему. У нових ревізіях оптики оптичне зміщення поля зору зведене до мінімуму, проте для прецизійного відеомоніторингу потрібен попередній контроль дистанції.
Для репортажу на максимумі швидкості потрібна рідна оптика.
Розподіл завдань між надсвітлосильним склом та компактним корпусом
Оптична конструкція Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art містить 17 елементів у 12 групах із трьома асферичними лінзами та трьома елементами зі скла з низькою дисперсією SLD. Ця складна конфігурація ефективно усуває хроматичні аберації та забезпечує попіксельну різкість по всьому полю кадру без необхідності прикривати діафрагму.
| Технічний вузол | Параметр та оснащення у Sigma 35mm f/1.2 Art |
| Світлосила та оптична схема | f/1.2, 17 елементів у 12 групах (3 SLD, 3 асферичні лінзи) |
| Конструкція діафрагми | 11 скруглених пелюсток, мінімальна діафрагма f/16 |
| Механіка керування | Фізичне кільце діафрагми з перемикачем Click ON/OFF |
| Фокусування та дистанція | МДФ 0.30 м, максимальне збільшення 1:5.1 (0.196x), привід Stepping Motor |
| Органи керування на тубусі | Програмована кнопка AFL, перемикач AF/MF |
| Габарити та оправа | 87.8 × 136.2 мм, різьба під світлофільтр 82 мм, вага 1090 г |
| Комплектація та захист | Бленда LH878-02 із замком-фіксатором, всепогодний ущільнювач байонета |
Для художньої портретної зйомки та постановочних відеокадрів перевага у світлосилі f/1.2 та виразне кругле боке виправдовують додаткову вагу в кофрі. Якщо ж пріоритетом є безперервна динамічна зйомка з рук або робота на стабілізаторі, компактні габарити та мінімальна вага стають вирішальним фактором.
Суцільнометалева оправа надійно захищає оптичний блок.
Зіставити технічні параметри, уточнити комплектацію та актуальні ціни на оптику для байонета Sony E з офіційною гарантією 2 роки зручно в каталозі інтернет-магазину sigma-lens.com.ua.
Реклама
![4 [120×60] Вверху страницы под «шапкой» слева (показывается на всех страницах сайта) Реклама на сайті](https://rama.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/reclama_na_saite_120x60-bez_tel..jpg)
![5 [468х60] Вверху страницы под «шапкой» в центре (показывается на всех страницах сайта) Просування сайтів](https://rama.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/prosuvannya_na_saiti_468x60.gif)








