Все, що вам потрібно знати про системи очистки води: види, їх переваги і недоліки
Вода за своїми якостями здатна розчиняти в собі безліч різних домішок, часом дуже шкідливих. Позбавитись від них допомагають якісні та функціональні системи очищення питної води. Якщо не користуватися ними, воду з-під крана неможливо буде пити, а на сантехнічному та іншому побутовому обладнані будуть залишатися плями, воно буде частіше виходити з ладу. З огляду на якість очищення води, що надходить у наші оселі, системи очистки води для квартири та приватних будинків стають все більш необхідними у сучасних умовах.
Для чого необхідна фільтрація води?
Жахливий стан, постійні збої роботи водопроводів в Україні та застарілі централізовані очисні системи для води — всі ці фактори спричиняють багато проблем для кінцевого споживача. Вода, яка потрапляє до наших домівок, насичена шкідливими речовинами, серед яких:
- Солі жорсткості — пересушують волосся та шкіру, сприяють появі піску та каменів у нирках. Утворюють накип на важливих елементах побутової техніки, що збільшує обсяг мийних засобів та може призвести до виходу пристроїв з ладу.
- Бруд та іржа — залишаються на сантехніці та речах після прання, забивають фільтри та форсунки приладів.
- Хлор — подразнює слизові оболонки, викликає сухість шкіри, проблеми з ЖКТ та нирками.
Тут перераховані лише основні домішки, але насправді їх може бути багато, це залежить від регіону та характеристик ґрунту.
Види та методи очищення води
Очищення води — це підготовка рідини для вживання у їжу та застосування у побутових цілях. Для цього використовують такі засоби:
- Хлорування. Підходить для централізованого очищення, дозволяє позбутися від патогенних мікроорганізмів. Перевага складається в здатності швидко обробити велику кількість води. Недолік — надлишок хлору, який належить до шкідливих речовин.
- Іонний обмін або пом’якшення. Рідина, що пропускається скрізь фільтри з іонною смолою, очищається від солей жорсткості. Одночасно смола віддає у воду іони натрію. Ця система фільтрування води широко застосовується як у побутових умовах, так і в промисловості. До недоліків належать витрати на заміну хімічних реагентів, невисока швидкість процесу очищення і необхідність утилізації використаних реагентів.
- Адсорбція вугіллям. Дозволяє ефективно позбутися від різних хімічних сполук, газів та органічних речовин. Має широкий спектр застосування, але не видаляє зважені речовини та бактерії, які лише накопичуються у разі тривалого використання.
- Дезінфекція ультрафіолетом. Ефективно знищує шкідливі бактерії та віруси, при цьому потребує додаткового очищення.
- Зворотний осмос. Вода пропускається через напівпроникну мембрану, у якій залишається до 99% різних забруднень.
Якісна очисна система води використовує комплексну фільтрацію, в якій поєднується кілька різних методів очищення.
Способи очищення води у побуті: переваги та недоліки
Для очищення води у побутових умовах використовуються такі прилади:
- Фільтри-глечики. Найпростіші та найдешевші пристрої, які являють собою прозорі ємності зі змінним фільтром. Мають невелику ефективність та продуктивність. За один раз очищається 2-3 літри води. При несвоєчасній заміні картридж починає забруднювати рідину.
- Фільтр-насадка на кран. Дозволяє позбавитися від бруду, іржі та мулу, але інші домішки так и залишаться у воді.
- Проточні фільтри. Така система фільтрації води має кілька картриджів, які відрізняються за спеціалізацією. Так досягається комплексне очищення необмеженій кількості води.
- Системи зворотного осмосу. Це обладнання є найпередовішим та найефективнішим серед сучасних аналогов. Воно забезпечує усунення до 99% усіх домішок та досягнення оптимального складу води. І ось де можна придбати такі системи очистки води: https://akvantis.com.ua.
Як обрати систему очищення води?
Перед вибором оптимальної системи фільтрування води треба зробити аналіз рідини, щоб визначити, які самі домішки у ній містяться.
На підставі цього обирається:
- вид системи очищення (тип і кількість етапів фільтрації);
- розмір обладнання (при цьому враховується обсяг споживання);
- місце монтажу (треба врахувати доступ до підключення та промивки системи, необхідність підтримання температурного режиму тощо.
Akvantis — системи очистки води нового покоління
Якщо ви задумалися, як поліпшити якість води, радимо звернути увагу на системи, які пропонує компанія “Аквантис”. Підприємство виробляє власну продукцію, а також є офіційним представником провідних світових брендів Ековотер та Блювотер в Україні. Лінійка товарів фірми дає змогу зробити найзручніший вибір для вирішення будь-яких завдань.
При комплексному очищенні з використанням систем від “Аквантіс” вода позбувається будь-яких забруднень і стає ідеальним для споживання продуктом. Щоб обрати потрібну модель і комплектацію, просто перейдіть на сайт akvantis.com.ua та ознайомтеся із запропонованим асортиментом. Отримати детальні консультації та зробити замовлення можна просто на сайті.
Реклама