Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У чому переваги проточних фільтрів для води

149

Вода сучасного централізованого водопостачання не відповідає тим вимогам, які висуваються до якісної питної води. Причиною цьому є застаріле обладнання, іржа трубопроводів та недостатнє очищення. Хлорування води, яке застосовується для знищення небезпечних мікробів, не лише поступово спричиняє появу осаду на посуді, а ще й негативно впливає на здоров’я.

Стосовно води зі свердловин — її також не можна назвати цілком безпечною для вживання. Багато водойм забруднені внаслідок виробничих відходів і містять шкідливі домішки. З огляду на це кожен з нас повинен самостійно подбати про якісне й безпечне очищення питної води. І це досить просто зробити — достатньо купити ефективну систему та встановити її у своїй домівці. Чудовий варіант — проточні фільтри для води. Розглянемо їхні особливості та переваги.

Проточний фільтр як сучасна очисна система

Конструкція складається з кронштейна і колб, які на ньому кріпляться. Зазвичай проточний фільтр монтується під мийкою, а на поверхню виводиться лише кран, який і подає чисту воду. Змінні картриджі дозволяють проводити процес очищення в кілька етапів, щоб на виході надати воді властивостей дистильованої.

Вода з крана зазвичай містить такі домішки як мул, іржу, глину, пісок, понаднормову кількість хлору й заліза. За допомогою картриджів очисна система адаптується до її складових. Перелічимо найпоширеніші з них для комплектування проточних водяних фільтрів:

  • вугільні. В таких картриджах вугілля здатне прибрати надлишок хлору, а разом з тим — неприємний характерний присмак;
  • мікрофільтраційні. Ліквідують забруднення води до 0,1 мікрону, включаючи віруси й бактерії, тому вважаються максимально ефективними для очищення та збереження сольового складу;
  • поліпропіленові. Завдяки пористій структурі такі картриджі спроможні затримувати різні домішки від 1 до 5 мікрон, тому їх зазвичай встановлюють першими, а вже потім ідуть інші очищувачі;
  • іонообмінні. Спеціальна смола-наповнювач здатна пом’якшити воду, сприяючи заміні іонів кальцію й магнію на натрієві;
  • для очищення від надлишку заліза — завдяки спеціальній речовині воно окислюється та виводиться через фільтри.

Якщо є сумніви щодо вибору картриджів, варто зробити хімічний аналіз води та проконсультуватися зі спеціалістом.

Плюси проточних фільтрів:

  1. Якісне очищення. Користуючись такою системою, можна бути цілком спокійним щодо чистоти води.
  2. Невибагливість в обслуговуванні. Заміна фільтрів відбувається швидко та легко.
  3. Невисока вартість. Проточні системи, порівняно з іншими, досить недорогі.
  4. Нескладність монтажу. Такий фільтр легко встановлюється — достатньо ознайомитися з інструкцією та слідувати її вказівкам.
  5. Компактність. Під мийкою пристрій займає зовсім небагато місця.

Проточна очисна система — нескладна, проте дуже ефективна. За умови своєчасної заміни картриджів вода, яка пройшла фільтрацію, буде не просто придатною до вживання, а й максимально корисною.