Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах заблокували колабораційний бізнес екс-нардепа

13,699

Працівники Державного бюро розслідувань викрили та блокували міжнародний канал постачання комплектуючих для військово-промислового комплексу та об’єктів критичної інфраструктури рф, розташований у м. Суми та м. Полтава. Арештовано майно на 1 млрд грн Власником концерну, роботу якого блокувало 23 листопада ДБР, є колишній народний депутат України від Сумської області

Бюро також унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників однієї з проросійських партій, у тендерних процедурах силових відомств агресора. Це – одна з наймасштабніших реалізацій ДБР у низці багатьох інших успішних операцій за цим напрямком.

Встановлено, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф високоефективним та енергозберігаючим обладнанням, необхідним для сталого функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств. Примітно, що серед них були структури оборонно-промислового комплексу країни-агресора.
Концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.
Після повномасштабного вторгнення російської федерації, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника.

З 24 лютого 2022 року за цією схемою до рф поставлено комплектуючих щонайменше на 190 млн грн.
Проте, після одержання стратегічної продукції, «посередники» переправляли її до росії.
Завдяки роботі ДБР, зупинено постачання російським виробникам:
➖ зброї та боєприпасів (АТ «БПТ «Сибприбормаш», рф, Алтайський край, м. Бійськ);
➖ вертольотів, літаків та інших літальних апаратів (АТ «Смоленський авіаційний завод», рф, м. Смоленск);
➖ космічних апаратів (АТ «Міаський машибудівний завод», рф, Челябинська обл., м. Міас);
➖ підприємств критичної інфраструктури російської федерації (АТ «Федеральна пасажирська компанія», м. Москва; ФБУ «Адміністрація Волго-Балт», м. Санкт-Петербург; ПАТ «Сахаліненерго», м. Южно-Сахалінськ, АТ «Кузбассенерго» та інш.).

У ході проведення слідчих дій на виробництві та в офісах концерну, ДБР вилучило чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки та штампи, інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність.
Серед іншого в одного з керівників заводу та його дружини знайшли паспорти громадян рф.
Було вилучене листування фігурантів у «месенджерах», з виправданням російської агресії на кшталт «бедные русские, их довели и вынудили», «Украину до конца 2023 заберет РФ» тощо.
Також за клопотанням ДБР накладено арешти на майно концерну, у тому числі на два заводи в Сумах та Полтаві, ТРЦ в Сумах, низку квартир у Києві, елітні авто. Загальна вартість вже знайденого становить понад один млрд грн.
Також ініційовано арешт корпоративних прав та коштів на рахунках.
Крім того, ДБР перевіряє зв’язки бенефіціарів концерну з високопосадовцями вищих ешелонів влади України, які забезпечували відшкодування ПДВ зловмисникам.
Проводяться заходи з виявлення необґрунтованих активів у держслужбовців.
Готуються підозри за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років.