Як змінити роботу на найпопулярнішу професію – тестувальника ПЗ?
Існує декілька простих способів оволодіння новою професією тестувальника ПЗ. Обираючи прості кроки і слідуючи інструкціям можна досягти успіху в цій сфері.
На першому місці – завжди навчання
Найголовніше в оволодінні нової професії – це якісна база знань. Оскільки на ній вже будуватимуться всі ваші навички. Є два варіанти отримання певних знань у тестуванні ПЗ.
Більш легким та найрозповсюдженішим способом вважається проходження курсу “тестувальник з нуля”, де в інтенсивній формі подається вся необхідна інформація для оволодіння професією. За таких умов вже через 2.5 місяці ви отримуєте всі необхідні для подальшої роботи знання і встигаєте відточити навички на практиці. Тож для початку потрібно обрати хороші курси тестувальника ПЗ, де буде структуровано подана вся необхідна інформація.
Ще одним, але найменш розповсюдженим, способом є самонавчання. Задля нього потрібно мати стійку силу волі і сильну мотивацію. Знайти у відкритому доступі всю необхідну інформацію досить важко, зазвичай вона подається поверхнево та уривками. Тож досить швидко бажання навчатись зникає.
Другим кроком буде додаткове самонавчання
До цього поняття входять вивчення різної літератури, тематичних статей, відвідування конференцій. Тобто все, що надасть вам додаткові знання, які можна використовувати потім в роботі. Рекомендується також передивлятися відеоролики з навчальною інформацією на YouTube.
Також як додатковий скіл знадобиться англійська мова, оскільки практично вся документація та спілкування у IT-компаніях відбувається англійською мовою. А мова програмування дасть можливість краще розбиратись в помилках розробки і більш детально описувати баги.
У багатьох компаніях прописується перелік навичок для кожного напрямку професії для подальшого росту співробітника як в кар’єрі, так і фінансово.
Практика
Щоб не тільки знати, а й вміти впроваджувати отримані знання в роботу, потрібно багато практикуватись. Відточуючи всі навички, тестувальник ПЗ заощаджує час при повторенні схожих помилок. Тренуватися можна будь-де, на улюблених іграх, сайтах або додатках тощо. Також вже під час навчання можна брати підробіток на UpWork. Це платформа для IT-спеціалістів з проєктами різних компаній, які можна виконувати на фрілансі.
В деяких курсах є можливість для тестувальника тренуватися під час навчання. Наприклад, курси школи “IT Testing School” побудовані таким чином, що більш ніж 60% всього навчання припадає на практичні завдання. Тобто тестувальник з нуля може одразу приступити до своїх обов’язків при отриманні своєї першої роботи.
Якщо слідувати послідовно цими кроками, то знайти перше місце роботи після закінчення курсів не буде проблемою чи важким завданням. З першого кроку починається ваш досвід в IT-сфері. Оберіть кращі курси тестувальника ПЗ, від них залежатиме ваше майбутнє.