Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чому важливо правильно вибрати домен і як це зробити?

73

Ми живемо в епоху Інтернету, тому кожен власник компанії, який розраховує на успішну бізнес-діяльність, повинен мати свій веб-сайт. Наявність ресурсу значно полегшує процес пошуку компанії серед потенційних клієнтів. Ідеальний варіант – збіг доменного імені з назвою компанії, адже в такому разі його не сплутаєш з іншою фірмою. На жаль, це не завжди можливо, тому доводиться підбирати доменне ім’я таким чином, щоб воно відповідало іміджу компанії.

Якщо відповідально підійти до питання підбору домену, споживачам буде набагато простіше запам’ятати назву сайту, а головне – він виділить вас на тлі конкурентів. При цьому зовсім не обов’язково вигадувати щось хитромудре та складне, адже в такому разі буде досить складно запам’ятати назву. Це у свою чергу може вплинути на дохід компанії. Щоб уникнути подібних проблем, потрібно ознайомитися з порадами, які допоможуть вам вибрати правильне доменне ім’я для свого сайту.

Що потрібно знати про домен?

Домен є унікальною інтернет-адресою, яка вводиться у відповідний рядок у браузері та дозволяє зайти на будь-який сайт, інтернет-магазин. Йдеться про свого роду покажчик для користувачів, які перебувають у пошуку контенту. Що стосується компаній, то в їхньому випадку за допомогою домену можна зробити свій бренд більш впізнаваним в Інтернеті. Як показує практика, сайти з легшою назвою викликають у клієнтів бажання відвідувати їх надалі. Відомо про різні компанії, чий успіх багато в чому пов’язаний з вдало підібраною доменною адресою.

Якщо говорити більш простою мовою, домен є унікальним ім’ям для конкретного сайту. Ви не знайдете двох ідентичних імен на просторах Інтернету. Тому перед покупкою імені замисліться над тим, як воно звучить – ви ж не хочете, щоб назва вашої компанії у віртуальному світі викликала у користувачів суперечливі емоції?

Багато стартапів в першу чергу займаються пошуком відповідного домену, а вже потім вигадують ім’я бренду. Але навіть якщо назви бренду немає на адресі вашого сайту, це не означає, що вам не вдасться завоювати ринок та стати успішним. Доменне ім’я можна зробити частиною логотипу компанії або підкреслити за допомогою групи продуктів, які ви реалізуєте.

Простота – головний критерій вдалого доменного імені

Обов’язково переконайтеся, що домен максимально легко передається іншій людині. Часом виникають ситуації, коли під час розмови телефоном ми повідомляємо іншій людині інтернет-адресу. Якщо вона надто складна, людині доведеться витратити зайвий час для переходу на сторінку й постійно перепитувати доменне ім’я.

Окремої уваги заслуговує використання орфографічних правил. Якщо неправильно написати те чи інше слово, користувачам буде важко знайти ваш сайт. Зареєструвавши досить популярну назву, в якій є помилка (наприклад, igroteca.com.ua замість igroteka.com.ua, що є більш логічною), ви позбавите себе великої кількості потенційних клієнтів.

Рекомендується створювати таке ім’я, в якому вказані виключно літери алфавіту та цифри. За наявності будь-яких переривань на кшталт підкреслень і тире виникнуть зайві складнощі з пошуком сайту. Але це зовсім не означає, що дефіс – груба помилка. У деяких випадках без нього просто не обійтися. При цьому не забувайте про те, що багато користувачів при введенні доменного імені пропускають такі символи й не потрапляють на сторінку, яку вони шукали.

Також намагайтеся не скорочувати ім’я надто сильно. В іншому випадку користувачам буде важко зрозуміти, яку інформацію вони зможуть знайти на сайті або в якій сфері працює ваша компанія. Оптимальна довжина домену становить 5-25 символів.

Перш ніж купувати новий домен, перевірте, які розширення є для нього. Це вкрай важливий момент для роботи на тій чи іншій території. Існують різні комбінації за типом ua, .com.ua, .укр і так далі. Нещодавно реєстратор домених імен Cityhost.ua запровадив ініціативу з дерусифікації доменів: https://cityhost.ua/uk/news/iniciativa-po-derusifikacii-ukrainskih-domenov.html, тож обирайте правильну зону для вашого сайту.

Резюмуючи

Навіть якщо ви поки що не збираєтеся робити повноцінний сайт і вашому інтернет-бізнесу вистачає групи в соцмережах, домен з назвою компанії краще все одно зареєструвати заздалегідь. У будь-який момент ваш проект може зрости, йому знадобляться нові функції та можливості, які дасть лише окремий сайт.

Таким чином:

  • Найкращою назвою для вашого сайту буде та, що є короткою, легко запам’ятовується, а також вона асоціюється з діяльністю компанії чи тематикою ресурсу.
  • Вибираючи домен, обов’язково враховуйте цільову аудиторію.
  • Також не забувайте про вибір відповідного розширення – в Україні найпоширеніші домени закінчуються на .ua. Щодо регіональних імен на кшталт lviv.ua, вони дозволяють зрозуміти, в якому саме місті ви ведете свій бізнес.

Якщо ви плануєте розширювати свою компанію надалі, краще зареєструвати відразу різні домени, що дозволить розширити список адрес, які ви зможете використовувати в майбутньому й «захистити» їх від викупу третіми особами.