Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина – у числі областей України, де за добу зафіксований найбільший показник нових випадків інфікування коронавірусом

75

Останнього тижня кількість хворих на COVID-19 сумчан зросла. За інформацією головного спеціаліста управління охорони здоров’я Наталії КІПЕНКО, протягом тижня хворобу підтвердили у 73 осіб (попереднього – 56), зареєстрували два летальні випадки та 40 випадків одужання.

У вибірковому тестуванні, проведеному лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» 11 серпня виявлено варіант коронавірусу «Дельта». Загалом було досліджено 10 зразків біоматеріалу від хворих на СOVID-19, які лікувались у закладах охорони здоров’я Сумської області протягом червня–серпня поточного року. За результатами тестування у восьми хворих у зразках носоглоткових змивів ідентифіковано варіант «Дельта», у двох хворих – варіант «Дельта+». Захворювання було підтверджено у Сумах, а також Шосткінському, Конотопському, Охтирському районах та на Глухівщині.

Дев’ять хворих протягом інкубаційного періоду повернулись з країн, де зареєстровано різке ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення варіанту коронавірусу «Дельта» або мали контакт з особами з проявами захворювання, що повернулись з цих країн.

У двох захворілих перебіг захворювання обмежився нежитем, незначною температурою. У декількох хворих на початку захворювання були незначні симптоми, а в подальшому перебіг захворювання ускладнився. У зв’язку з важким перебігом шестеро осіб були госпіталізовані, для трьох з них хвороба закінчилася смертю. З десяти хворих третину становлять мешканці обласного центру.
За підсумками останнього тижня кількість нових випадків захворювання зросла на 23 %. Наразі хворіють 162 містян.

У лікарнях, які підпорядковуються міському управлінню охорони здоров’я налічується 284 вільних ліжка для дорослих (з киснем – усі) і 110 – для дітей (з киснем – усі).

Ще 11 сумчан лікуються в стаціонарі КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького» (четверо хворих перебувають у відділенні інтенсивної терапії, один підключений до апарата ШВЛ), дев’ятеро – у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни».

Наталія Кіпенко повідомила, що за заявками трудових колективів до них виїжджають мобільні бригади. Активніше за всіх, за її словами, вакцинуються працівники галузі освіти: за тиждень цей показник зріс майже вдвічі.

«Вакцинація, по-перше, суттєво знижує ризик захворіти, а, по-друге, якщо навіть відбудеться інфікування, хвороба минає набагато швидше і людина набагато швидше повертається до роботи, і це є додатковим стимулом для підприємців вакцинувати своїх співробітників, щоб усі були на роботі та заробляли кошти», – сказала Наталія Кіпенко.

Ксенія Соболєва, Панорама, №33