З 1 жовтня змінився механізм надання пільг. З цього часу пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються в грошовій безготівковій або готівковій формі
Пільги в готівковій формі призначаються з початку опалювального сезону на підставі поданих особисто до 15 жовтня заяв до органів соціального захисту населення. Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через поштові відділення.
З огляду на те, що відповідний механізм вводиться в Україні вперше, через неточності в базі даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам пільги за жовтень 2019 року. В такому випадку необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги в такому випадку за жовтень буде донараховано в наступному місяці.
З 1 жовтня 2019 р. стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Як тепер пільговикам сплачувати за спожиту електроенергію – розповіли фахівці постачальної компанії «ЕНЕРА СУМИ».
Щомісяця до 25 числа органи соцзахисту населення формуватимуть відповідні реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Міністерство, опрацювавши отримані документи, надсилатиме їх до Ощадбанку та переказуватиме кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які у будь-який час зможуть зняти їх зі свого рахунку.
Споживачі зобов’язані своєчасно розраховуватися за використану електроенергію. Адже у разі виникнення заборгованості понад місяць і якщо її сума перевищуватиме 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюватиметься вже у безготівковій грошовій формі.
Пільги у безготівковій формі виплачуватимуться автоматично через «Ощадбанк» за таким принципом, як і безготівкова субсидія. Уповноважений банк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, що надходитимуть на їх рахунки (для кожного пільговика індивідуально), а також здійснюватиме переказ цих грошей ТОВ «ЕНЕРА СУМИ», на підставі укладеного договору.
«У рахунках за електроенергію більше не відображатиметься сума нарахованої пільги. Ці кошти надходитимуть як переказ із банку або як оплата від споживача», – додала Дар’я МАЛЄЄВА.
Пільги, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету, не підлягають монетизації. Тому порядок розрахунків за використану електроенергію для цієї категорії пільговиків не зміниться.