Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчани, як і решта жителів країни, страждають від помилок уряду

228

Починаючи новий рік, кожен з нас вірить, що, незважаючи на жодні обставини, життя зміниться на краще. Так, напевне, було і святкової ночі 1 січня 2018 року, коли всі загадували бажання.

Втім, чи варто розраховувати на покращення і чого взагалі очікувати українцям цьогоріч?

Чергові обіцянки «покращення» провалилися

Чергове «покращення життя» уряд обіцяв українцям із січня 2018 року. Мінімальна зарплата зросла з 3200 до 3723 гривень. Здавалося б, новина чудова, однак усі ми бачимо, чим обернулося попереднє підвищення «мінімалки» – грошей у гаманцях стало не на багато більше, а ціни скочили в рази.

За останні роки інфляція в Україні становила: 2014 рік – 24,9%, 2015 рік – 43,3%, 2016 рік – 12,4%, 2017 рік – 13,7%.

За даними статистичного відомства, продукти в Україні за 2017 рік подорожчали на 18,3% Більше всього подорожчали фрукти – на 34,5% і м’ясо – на 29,4%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 20,7%, одяг і взуття подорожчали на 0,9%, житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 10,6%.

За останні 13 років вартість комунальних послуг в Україні зросла в 26 разів. І сьогодні ця стаття витрат з’їдає майже 40% бюджету середньостатистичної української сім’ї. Найбільше страждають від тарифного тиску самотні люди, пенсіонери, а також ті, хто змушений знімати житло. Якщо додати до цього ще й постійне зростання цін на продукти харчування, то отримаємо громадянина, чиє матеріальне становище межує з порогом бідності.

Цьогоріч тарифи зростуть

Експерти кажуть, що так буде й далі, адже темпи інфляції в країні шалені. У 2018 році тарифи на газ можуть зрости на 19%, а на тепло, гарячу воду і електроенергію – на 20%. Такий прогноз на своєму сайті опублікувало Міністерство економічного розвитку.

Лютий починається в Україні з подорожчання електроенергії, комунальних послуг та автомобільного палива внаслідок збільшення Росією експортного мита на нафту. Економісти очікують далі подорожчання харчів і інших товарів.

З початку лютого зростає вартість електроенергії на 30 відсотків для населення, що споживає на місяць понад 150 кіловат годин. Також будуть збільшені тарифи на водопостачання до 15 відсотків.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь в інтерв’ю Deutsche Welle назвав лютневе підвищення тарифів на комунальні послуги невідворотним і таким, що затримувалося з політичних причин.

У тому, що ціни на все дорожчають, немає нічого дивного. Український уряд з липня минулого року припинив практику обмеження торговельних націнок на соціальні продукти харчування, тим самим спровокувавши не лише збільшення цін на них, а розігнавши продовольчу інфляцію загалом. Ось і маємо продукти харчування та всі інші оплати за європейськими цінами.

Нинішня політика уряду спрямована на зубожіння населення

Ще одна болюча для всіх проблема – підвищення вартості проїзду в маршрутках. Насправді, як говорять експерти, це не є забаганкою перевізників. Справа в тому, що постійно зростає вартість пального, запчастин та все «прив’язано» до курсу долара та євро. Майже вдвічі зросли податки. У маршрутках Сум безкоштовно перевозять пільговиків, за половину вартості проїзду – школярів, є знижка для пенсіонерів. Пасажирські перевезення навіть стали збитковими для самих перевізників.

Ці всі проблеми – не рівень місцевої влади. Ми всі з вами дуже дорого платимо за помилки уряду. Втім, аби хоч якось виправити ситуацію, керівництво Сум стало закуповувати комунальний транспорт – автобуси і тролейбуси, ціна на проїзд в яких є дешевшою. Таким чином мерія намагається хоч якось полегшити життя сумчан.

За останній рік українці не тільки «затягли паски», але, і через неправильне управління, позбулися нормальних зарплат, робочих місць та підвищення соціальних стандартів. Влада замість того, щоб відроджувати економіку, створювати робочі місця, індексувати пенсії і зарплати, залізла в кишеню до кожного з українців і позбавила їх роботи та соціальних гарантій.

Саме неграмотна політика уряду прирікає українців на бідність і вбиває всі надії на відродження економіки в регіонах і мільйони жителів України вже сьогодні, якщо ще не опинилися, то ризикують опинитися за межею бідності.

ІД