Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Вода у Пслі не відповідає встановленим нормам, але “Міськводоканал” не винен

323

Державна екологічна інспекція у Сумській області отримала інформацію про можливе забруднення р. Псел за межами м. Сум. Для перевірки зазначеної інформації на місце оперативно виїхали працівники Інспекції та відібрали проби води у двох створах: з р. Псел біля скиду з очисних споруд КП “Міськводоканал” Сумської міської ради та на 150 м нижче за течією.

Відділ інструментально-лабораторного контролю здійснив перші дослідження води. За попередніми результатами гідрохімічного аналізу, у Пслі спостерігається тенденція до покращення якості води за окремими показниками. Зокрема, станом на 04.04.2020, концентрації сульфатів, хлоридів та завислих речовин були значно нижчі, ніж у лютому.

Проте, у пробах встановлено перевищення вмісту нітритів у порівнянні з гранично допустимою концентрацією (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення. Так, у пробі, відібраній в районі скиду з очисних споруд, він у 6,4 разів вищий за норму, а в іншій пробі концентрація нітритів перевищує ГДК майже у 5,8 разів.

Спеціалісти інспекції зауважують, що подібні показники води у Пслі фіксуються протягом останніх кількох років. Надвисокий вміст нітритів у річковій воді може свідчити про потрапляння до неї недостатньо очищених стічних вод. А отже, це говорить про необхідність негайної реконструкції чи модернізації міських очисних споруд. Проте, наразі Інспекція не може стверджувати, що зафіксоване перевищення вмісту забруднюючих речовин спричинене саме незадовільною роботою очисних споруд КП “Міськводоканал”, оскільки перевірка самого підприємства не проводилась.

А от це відео виклав сьогодні у Фейсбук сумчанин Алексей Петров

Сподіваємося, Державна екологічна інспекція у Сумській області проведе нові аналізи і дасть справі фахову оцінку.

У свою чергу фахівці КП «Міськводоканал» повідомляють, что не виявили перевищень гранично-допустимих концентрацій скиду до водоприймача в результаті проведення лабораторних досліджень води р. Псел.

Директор КП «Міськводоканал» Анатолій САГАЧ зауважив, що комунальним підприємством вживаються усі можливі заходи, направлені на зменшення концентрації шкідливих речовин у зворотних стічних водах. Зокрема, розроблено та застосовується метод індукованої активації активного мулу (хімічного мутагенезу) на міських очисних спорудах, який підвищує ефективність очищення стічних вод від сполук азоту та фосфатів, а також продовжується робота щодо його вдосконалення.