Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

8 спортсменів Сумщини змагатимуться за олімпійські медалі у Пекіні

65

Українці виступлять у 12 дисциплінах

45 спортсменів представлять Україну на XXIV зимових Олімпійських іграх у Пекіні в 12 спортивних дисциплінах. Це рекордна кількість видів спорту на зимовій Олімпіаді, в яких виступатимуть українці – у біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.

На цих Іграх буде на 12 атлетів більше, ніж на попередніх у 2018 році. Вперше в історії Україна буде представлена у змаганнях змішаних команд з фристайлу (акробатика) та в жіночому бобслеї (монобоб). Після перерви у два олімпійських цикли, до складу нашої збірної повернулися представники шорт-треку та фігуристи у командних змаганнях. Востаннє українські стрибуни на лижах з трампліну були представлені ще на Іграх у Ванкувері в 2010 році. Через 12 років після того Україну представлять троє спортсменів. Кількість фристайлістів збільшилася, у порівнянні з минулими Іграми, з 2 до 5.

Склад Олімпійської команди-2022 нараховує чотирьох Олімпійських чемпіонів: біатлоністки Олена Білосюк (Підгрушна), Юлія Джима, Валентина Семеренко та фристайліст Олександр Абраменко, а також три призери Юнацьких Олімпійських ігор – фігуристи Олександра Назарова – Максим Нікітін та Іван Шмуратко.