Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

32 кисневі концентратори перерозподілені до обласних лікарень Сумщини

67

Про це стало відомо під час засідання профільної комісії Сумськоі області з питань охорони здоров’я, освіти, науки, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів їх сімей, материнства та дитинства.

На початку року вийшла постанова Уряду щодо придбання до 1 червня 2021 року кисневих концентраторів для первинної ланки медицини. Сумщина стала однією з перших областей, яка повністю використала цю субвенцію і придбала 513 концентраторів, частина з яких мала бути розподілена на приватні заклади та ФОПи. Концентратори надійшли на Сумщину 27 травня. Рішенням сесії обласної ради від 27 липня вони були передані громадам за їх потребами для подальшої передачі приватним медичним закладам.

Екс-керівник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко зазначив, що спочатку деякі громади зволікали і концентратори стояли на обласній базі «Спецмедпостачання» у Краснопіллі. З вересня їх активно стали забирати. Виникла лише проблема з містом Суми, оскільки це питання так і не було винесене на сесію міськради. Тож залишилися «безхозними» 29 концентраторів. Ще три не забрали в місто Ромни.

Наразі їх розподілили по трьом комунальним закладам обласної ради: по 10 в обласну інфекційну клінічну лікарню імені З.Й.Красовицького і клінічний госпіталь для інвалідів війни та праці, ще 12 – у спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення.