Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині вступили у дію зміни у пасажирських перевезеннях через COVID

361
Обмеження для пасажирів, що переміщуються між областями автомобільним, залізничним чи авіатранспортом, вступили в дію. Відтепер у іншу область з 21 жовтня можна буде виїхати тільки з COVID-сертифікатом або результатом тестування

Як повідомляюсь сумські ЗМІ, вчора на Сумщині вже було декілька неприємних випадків, пов’язаних з недопущенням людей у транспорт. Так, раніще повідомлялося, що внутрішньообласне сполучення не підпадає під нову постанову Кабміну і на такі рейси не потрібно мати довідки про вакцинацію чи результати тесту. Але налякані штрафами водії відмовляють пасажирам у наданні своїх послуг. Як регулювати це питання, поки не знають не транспортники, ні поліція.

Поліція Сумщини розповідає про нові правила пасажирських перевезень у «червоній» зоні

З 21 жовтня вступають в дію оновлені правила пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19. Для поїздок у міжрегіональному громадському транспорті потрібно буде використовувати документ про щеплення проти COVID-19 або негативний ПЛР-тест.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у «червоній» зоні будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв та пасажирів транспорту, екіпажу авіатранспорту одного із цих документів:

– міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

– негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів.

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв та пасажирів зазначених документів буди нести перевізник.