Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жадність губить не тільки фраєрів

90
Мабуть, уже всім зрозуміла ця пропорція – чим більше автотранспорту, тим більше кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Дві або більше автівок, поліція, затори – вже звичайна щоденна картина для Сум та інших міст України.

Але, коли ДТП трапляються з мікроавтобусами, що займаються нерегулярними перевезеннями пасажирів, будь-який фахівець скаже, що це – окрема тема. Нещодавно, на жаль, в Україні сталася низка таких ДТП, достатньо згадати останню жахливу аварію на Чернігівщині.

Кілька днів подробиці трагедій не сходять з перших рядків новин, а потім… Мало кому відомо, що відбувається потім.

У сьогоднішній колонці мова піде про водіїв, працю яких спочатку на позазаконних підставах використовують власники транспортних засобів і автопарків, а потім «підставляють» після ДТП.

Буквально свіжий приклад. На початку 2021 р. сталася ДТП за участю водія В., який працював у сумського перевізника Б. (назвемо його фірму умовно «ЕС»).

Транспортний засіб був зареєстрований на дружину власника фірми «ЕС» Б., і автівка не значилася у ліцензії перевізника (тут цікава деталь – як тоді взагалі були отримані жовті номерні знаки? Дива! Але на цьому вони тільки починаються).

Фірма «ЕС» страхує відповідальність водія та пасажирів, але коли трапилась ДТП, перевізник ніби розчинився у повітрі. І водію нічого не лишилось, як за власний кошт наймати адвоката, відшкодовувати шкоду пасажирам і, нарешті, забирати зі штрафмайданчика автобус та за свій кошт доставити працедавцю.

Але перевізнику Б. цього стало замало. За цей час фірма «ЕС» підшукала автодонора. І, як ви гадаєте, що робить далі? Так, правильно. Знімає державні номери з розбитої автівки та власним ходом на документах понівеченого авто доправляє автодонора до Сум. Далі відбувається магія, чистий Коперфілд – ця автівка знову і навіть зараз перевозить людей!

Але і цього замало. Перевізник вирішив всі витрати на придбання та переобладнання покласти на неоформленого водія В. І знову – магія! На цей раз – у суді. Рішенням одного з районних судів м. Суми в одне нетривале засідання за позовом дружини власника фірми «ЕС» із водія стягнуто понад 500 тис грн.

Ось така реальність та безпека на дорогах.

Не погоджуючись зі станом речей, водій В подав апеляційну скаргу до суду. Апеляційний суд вже під час першого засідання зажадав побачити всіх учасників справи, в тому числі, і фірму-перевізника, що, по певним обставинам (знову магія, напевне) не була залучена судом першої інстанції. Сподіваюсь, далі в суді буде дуже цікаво – і щодо дійсної відповідальності, і щодо вгамуванні ненаситної жаги до наживи.