У Сумах протестують через дії лісгоспу. Люди переконані, що вирубки лісу – незаконні. Йдеться про соснові насадження на околиці Сум. Щодня мешканці спостерігали, як звідти вивозили дерева. Тепер мають побоювання, що затишне урочище, насаджене ще їхніми дідами, перетвориться у пустку. В лісгоспі ж кажуть, що рятують дерева від короїда, уражені комахою сосни не лише псують вигляд насаджень, але й загрожують пожежами. Все, що лишилося від височезних сосен – свіженькі пеньки, – повідомляє “5 канал”
“Старожили кажуть, що ліс був засаджений у 27 році (1927 – 5.UA). Коли ще тут лісу не було, тут вирували страшні бурі. Піском заносило городину, неможливо було жити. Як тільки ліс посадили, він підріс – все припинилося”, – пояснює місцева мешканка Тетяна Нужненко.
Тепер, зазначають жителі, за кілька тижнів місцевий лісгосп вирубав близько 200 дерев.
“Вони рубали повним ходом. Машина за машиною тряслися мимо нас із потрійними причепами, їдуть машини, хороші дерева. Ми ліс будемо старатися відбивати”, – запевняє мешканка Сум Людмила Черногор.
Лісівники переконують: вирубкою борються зі стихійним нашестям жука-короїда. Усього із 3,5 тисяч гектарів соснових лісів, якими опікується цей лісгосп, вершинний короїд уже пошкодив майже 300 гектарів хвойних насаджень.
“Вершинний короїд пошкоджує дерево із вершинної часті, якщо ми бачимо, що дерево засаджене короїдом, то чим швидше ми приберемо, тим не дамо розповсюджуватися його на сусідні дерева”, – запевняє головний лісничий ДП “Сумське лісове господарство” Микола Щербак.
Тим часом в еко-інспекції зауважують, що боротися із жуком короїдом потрібно було починати ще минулого року, коли виявили перші личинки короїда.
“Не тільки урочище Сосняк на Баранівці, а й маса других лісових масивів можуть зазнати серйозної шкоди. Короїд зараз розмножується в геометричній прогресії, результати можуть бути жахливі”, – каже заступник начальника Держекоінспекції в Сумській області Олександр Уваров.
Для боротьби із короїдом у Харкові вивели мурахожука, який поїдає шкідника. Заселення такої комахи на один гектар лісу коштує тисячу гривень. На Сумщині його вже випробовують у двох районах: на півночі та півдні області.
Після протестів у Сумах, місцеві лісівники призупинили вирубку. Замовили рятівного жука, щоб зберегти дерева. Але сумніваються, що встигнуть. Адже вирощення мурахожука в лабораторії може бути довшим, ніж розповсюдження короїда в лісі.
Попередній запис
Наступний запис