Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як Фонд соцстраху компенсуватиме заробіток особам, що захворіли на коронавірус на Сумщині?

316

За інформацією, озвученою на брифінгу в ОДА, начальником управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Вірою Лаврик, фонд працює у штатному режимі.

Станом на 10 квітня видано 14 листків непрацездатності у зв’язку з захворюваністю на коронавірусну інфекцію, 48 листків непрацездатності – по самоізоляції і також залишились відкритими 13 листків непрацездатності по COVID-19 та 38 по самоізоляції. 1 листок непрацездатності по COVID-19 та 10 по самоізоляції закриті, ці люди вже приступили до роботи.

Якщо лікарем встановлена тимчасова непрацездатність особи із підозрою на COVID-19, незалежно від того, скільки днів хворіє людина, ФСС надає допомогу по втраті працездатності за втрачений заробіток: якщо стаж до трьох років – 50% від середнього заробітку, від 3-х до 5-ти – 60%, від 5-ти до 8-ми – 70% і вище 8-ми – 100%. Також повну компенсацію отримують чорнобильці та інші пільговики. У разі хвороби дитини до 14 років особі, що здійснює її догляд вдома чи в умовах стаціонару, фонд також стовідсотково компенсує втрачений заробіток.

Якщо людина, робота якої пов’язана з обслуговуванням населення, перебувала в контакті з хворими і має самоізолюватися, їй також компенсується заробіток на вказаних вище умовах. Виплати здійснюються лише на підставі лікарняних листків.

Якщо захворів медичний працівник, керівник лікарняного закладу повинен письмово повідомити ФСС про цей випадок. Він вважається профзахворюванням і оплачується у розмірі 100% з першого дня і за весь період відсутності на робочому місці незалежно від страхового стажу.