Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Влада Сум судиться за землю для сміттєзвалища (Відео)

264

Дали час на пошук свідків і доказів. Так завершилась чергова спроба провести підготовче засідання у спорі за землю. Його ведуть Верхньосироватська сільська рада і головне управління Держгеокадастру у Сумській області. Друга не передає до комунальної власності першій 25 га, які знаходяться на території Великого Бобрика, та які за домовленістю з Сумами мають передати в оренду для розширення існуючого сміттєвого полігону.

Діючий полігон твердих побутових відходів м. Суми, знаходиться на землі Верхньосироватської територіальної громади. Поруч 25 Га колишнього садівничого кооперативу «Енергетик-93», за які зараз Верхньосироватська територіальна громада судиться з Держгеокадастром.

За документами сільради, садівничий кооператив припинив діяти у 2010 році. За земельною ділянкою знаходиться міське сміттєзвалище. Саме тут планують збудувати третій та четвертий його котловани. За інформацією Держгеокадастру, десь тут є приватна ділянка – 11 соток. На суд сьогодні власник не прийшов. Начальниця юридичного відділу Управілння Держгеокадастру Сумщини Антоніна Мачула сказала:
«Оскільки не міг з’явитися безпосередньо особа яку суд викликав, Головне управління Держгеокадастру в Сумській області вважає за доцільним, можливо, оголосити перерву для того, щоб не розглядати до того часу, поки не з’явиться Іванов Василь Миколайович, оскільки встановлення даної обставини на підтвердження існування приватної власності на даній земельній ділянці загального масиву в подальшому має значний вплив на вирішення об’єктивного і справедливого вирішення питання в даній справі».

За словами начальника правового управління сумської мерії Олега Чайченка, на акті власності на ці 11 соток немає ні номера, ні дати:
«Це був проект державного акту на видачу, але чомусь вони не були видані. Процедура приватизації є завершеною з моменту видачі державного акту, проте цей акт не видавався. Була проведена підготовча дія, був оформлений бланк, але видача його не відбулася».

За словами заступника голови Верхньосироватської громади Андраніка Аллахвердяна, книги реєстрації актів на землю за той період, коли мав оформлюватися акт на приватизацію, – втрачені:
«Верхньосироватська сільська рада об’єдналась з Великобобрицькою сільрадою. Великий Бобрик знаходиться в Краснопільському районі і в нас єдина ОТГ в Сумській області, де відбулося розмежування районів. І та документація яка була у Великобобрицькій сільраді вони були передані в Краснопільський Держгеокадастр та Краспопільський архів. Документи, як ми бачимо з суду, ні з Держгеокадастру, ні з архіву ми не знаходимо. Якимсь чином ці головні книги втрачені або загублені».

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Ірина Шевченко зробила перерву в підготовчому засіданні до 11 грудня для того, щоб дати час на пошук втрачених книг, або допитати свідків, які їх бачили востаннє. Передача землі на території Верхньосироватської сільської ради у використання Сумам – один із пунктів Угоди про соціально-економічне співробітництво. Йдеться сукупно про близько 30га.

Угоду уклали торік у жовтні очільники сумської та верхньосироватської громад. За документом, до 2021 року Суми мають віддати загалом 22 млн грн.: 7 млн – цього року, 8 – наступного, і 7 – у 2021-му.– на розвиток інфраструктури сільської об’єднаної територіальної громади. Натомість, сільська рада зобов’язуєтьсядопомагати з експлуатацією діючого полігону та передати в оренду землю під майбутні сумські міттєві котловани, тобто 3-тю та 4-ту черги. Понад 7 га від травня цього року вжев оренді у комунального підприємства «Сумижилкомсервіс», – повідомив нам листом в.о. голови Верхньосироватської сільської ради Олександр Старинський. І цьогоріч у вересні та жовтні сільська рада отримала від Сум майже 8 млн.