Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Виставка графіки проходить у Сумах

90

У відділі літератури з мистецтва Центральної міської бібліотеки ім. Т. Шевченка проходить виставка графіки «Лісова пісня» в ілюстраціях Лариси Аполлонової»

Лариса Аполлонова – головний художник та сценограф Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна. Як розповіла Лариса Павлівна, декілька років тому у театрі Щепкіна ставився спектакль на драму-феєрію «Лісова пісня», і у художниці виникло бажання намалювати героїв такими, якими їх бачила і уявляла лише вона. Тому працюючи в техніці монотипія Лариса Павлівна доволі витончено, по-особливому зворушливо і надзвичайно цікаво передала образ кожного персонажу «Лісової пісні». Експозиція – її художнє бачення «Лісової пісні». Техніка монотипії полягає в нанесені фарб від руки на ідеально гладку поверхню друкованої форми з подальшим отриманням на папері єдиного, унікального відбитку. Твори, виконані в техніці монотипії, тонкістю колірних відносин нагадують акварель.

Ілюстрації Лариси Аполлонової вражають майстерністю виконання, вмінням засобами лінії, начерку передати глибинний настроєвий зміст, ритми та мелодику літературного тексту. Створені художницею проникливі художні образи («Мавка», «Перелесник», «Куць», «Водяник», «Русалка», «Лісовик» та інші.) означені стилістичною цілісністю й вишуканістю.

“Насамперед я даю змогу відчути єдність минулого з сьогоденням. У моїх творах багато глибоких символічних протиставлень, асоціативних планів. Образи людини в мистецтві хвилюють та надихають мене і є суттю моєї творчості», – зазначила художниця.

У 2019 було видано унікальний подарунковий літературно-художній альбом з її ілюстраціями.
Пропонуємо ознайомитися з медіа-презентацією цього видання.

Зазначимо, що дану експозицію автор виставляє не вперше, а дана виставка присвячена 150-річчю від дня народження письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки Лесі Українки.

Фото ЦМБ ім.Т.Г.Шевченка