Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Відтепер у Сумах є комплекс для особливих (Фото)

504

Саме цього року Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю розширив свої можливості та набув статусу «комплексного»

Раніше у назві закладу значилася «соціально-психологічна реабілітація». Про нові можливості, сучасні методики лікування та різнобічну підтримку особливих дітей, про цікаве, насичене життя вихованців йшлося 3 грудня під час проведення Дня відкритих дверей-2018 цього унікального закладу.

Вже 26-ий рік поспіль Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю опікується особливими дітьми та їх сім’ями. Колектив педагогів, лікарів-реабілітологів, вихователів та творчих працівників докладають великих зусиль щоб покращити фізичний та психологічний стан маленьких пацієнтів. Також у стінах центру вихованці мають змогу розвити творчі здібності та набути навички самообслуговування в побуті, знайти відраду спілкування з однолітками та отримати стимули радіти життя.

Директор закладу Олена СУЩЕНКО відзначила, що спливає нинішній календарний рік, тому можна вже звітувати про зроблене. «У міжнародний День людей з інвалідністю ми традиційно підбиваємо підсумки та звертаємо увагу суспільства на дітей, які потребують нашої уваги та опіки. Упродовж 2018 року у закладі відбулося багато інновацій, реалізована низка цікавих проектів.

Так, наші 19 фахівців пройшли навчання на тему «Реабілітація на основі арт-терапії». Це вже п’ятий рік поспіль по лінії міжнародного проекту SES ми співпрацюємо з експертами з Німеччини. Вони передають свій досвід сумським педагогам та реабілітологам», – повідомила Олена Миколаївна та розповіла про інші цікаві події та досягнення колективу. Вона додала, що упродовж року реалізовано проект, пов’язаний з кіношколою. З дітьми працювали київські кіномитці. Вони провели ряд творчих майстер-класів під гаслом: «Від актора до режисера». Підсумком творчої майстерні стало створення короткометражного фільму «Будинок вільних дітей» за участю вихованців закладу. Фільм був презентований на столичному міжнародному фестивалі, де посів одне з перших місць у номінації акторська команда.

– У відділені змішаного типу відбулася nеатральна прем’єра «Притча про щастя», – продовжує розповідь Олена Сущенко, – її постановник, знаний в Україні режисер Віталій ЛЮБОТА, який має досвід роботи з особливими юними акторами. Спектакль «Притча про щастя» був показаний у сумському парку «Казка» та став частиною міжнародного фестивалю в Києві, що відбувався у жовтні 2016 року. І там наші дітки отримали визнання та посіли призове місце.

Особлива гордість колективу Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю це його заміська база. Цього річ там започатковано новий напрямок роботи – контактний зоопарк. Його жителями стали поні, карликові козлики та баранчики, півники, кролики та маленька свинка.

Як говорять фахівці спілкування та безпосередній контакт малечі з тваринами дають гарні результати у лікуванні дітей з аутизмом, іншими психічними захворюваннями. Олена Миколаївна підкреслює, що лише завдяки спонсорам вдалося збудувати комфортні вольєри та облаштували літній та зимовий табір для утримання мешканців маленького зоопарку.

А тим часом у затишній актовій залі вирувало справжнє свято. У ролі його ведучих, танцюристів, співаків, музикантів виступали талановиті та упевнені в собі вихованці центру. І їх успішні виступи, цікава творча програма теж є свідченням професійної роботи колективу професіоналів, які вкладають у цих дітей знання, любов та душу.

Директор Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Олена Сущенко відзначила, що День відкритих дверей – це гарна нагода донести інформацію до всіх, а особливо, до батьків, педагогів, котрі опікуються особливими дітьми.

Комунальна установа Сумської обласної ради – Cумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю запрошує на Вас за адресою:
Україна, м. Суми, проспект М. Лушпи, б. 16
Тел. (факс) (0542) 60-36-30
Тел. реєстратури (0542) 78-88-97; 095 486 54 46.
e–mail: socr@dszn.sm.gov.ua
Під’їзд тролейбусами: 5, 10а, 12, 13, 17, 15а.
Маршрутним таксі: 2, 3, 7, 12, 13,18, 21, 59а, 61.

СЕРЕД НАС НЕМАЄ БАЙДУЖИХ, ЦИМ ДІТЯМ НЕОБХІДНА ОСОБЛИВА УВАГА, ЛЮБОВ ТА ВІДКРИТЕ СЕРЦЕ!