Проблеми чотирилапих
Ситуація із тваринами у місті неоднозначна. Так одразу і не сказати чи все у нас погано, чи все добре. Але однозначно в нас є чимало проблем, які треба вирішувати. Саме тому наш черговий випуск «Відкритої Європи» присвячений саме поводженню з тваринами. По-перше, ми маємо чимало здобутків у цьому питанні на місцевому рівні і дуже часто мешканці навіть не знають про те, що відбувається в нашому місті. І саме тут важливо те, що ми маємо дуже класні приклади поводження із тваринами закордоном. Адже безхатніх чотирилапих вистачає скрізь. Тут важливо перейняти досвід тих країн, які вже навчилися з цим боротися, які навчилися гуманно поводитися з тваринами, які мають чіткі правила утримання домашніх тварин.
Сьогодні ми йдемо в Європу і хочемо жити по-європейські. Але ж успіх цієї ходи залежить від кожного мешканця. Чи навчимося ми прибирати за своїми песиками на вілицях, чи не удемо викидати тварин на двір, чи зможемо гуманно поводитися з безхатніми чотирилапими. Вже сьогодні м. Суми та його активні мешканці неймовірно близько підійшли до європейських цінностей. Сьогодні ми маємо яскраві приклади проєвропейських ініціатив, які успішно втілюються у життя.
Низка законів, які сьогодні приймаються або ж тільки обговорюються у владних структурах в майбутньому може змінити наше життя. Починаючи зі збільшення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, отримавши підтримку громадських активістів, які роками б’ються над різноманітними проблемами, ми прийдемо до реальної зміни ситуації. Навіть в кранах Європейського Союзу немає єдиного механізму поводження з безпритульними тваринами, кожна нація обирає прийнятний для себе шлях. Так і Україна має обрати для себе свої механізми, свій вектор роботи у цьому напрямку. А в результати перейняти важливі європейські цінності у поводженні з тваринами. Сьогодні існує така думка, що бути їжаком у Німеччини краще ніж бути людиною в Україні. Не так давно у мережі з’явилося ось таке повідомлення: «Поліція Єрфурта (Німеччина) врятувала двох їжаків, які напились яєчного лікеру із розбитої склянки. Їх відвезли до зоопарку, щоб вони протверезіли під наглядом професіоналів. За останніми даними одного з їжаків вже поставили на ноги. Коли інший отямиться їх відпустять до лісу». В нашій країні це може здатися фєйком, знущанням, і мало хто повірить такому повідомленню. Але знайомі німці такі повідомлення підтверджують.
Хочеться і нам прийти до того, щоб в нашій країні так само важливими були і брати наші менші. Про те, як цей механізм працює у нас і може працювати читайте в матеріалах проекту «Відкрита Європа».
Смогут ли Сумы стать европейским городом и навести порядок с собаками и котами на улицах?
Еще один из важных моментов, на который сетуют сегодня владельцы собак, – это отсутствие специально отведенных мест для выгула. И это действительно проблема. Когда-то на пустыре в районе «Эпицентра» красовалась табличка «Место выгула собак». Сегодня таким отличием не может похвастаться ни один уголок нашего города. Но и эта проблема может решиться. Наш город постоянно проявляет множество самых разных важных инициатив. В прошлом году, к примеру, волонтеры установили в городе урны, специально предназначенные для сбора мусора после собак. И специальные мешочки к этому делу продаются, ветцентры и ветмагазины активно призывают своих клиентов ими пользоваться. В сети даже флешмоб организовали «Убери каку – не позорь Сумы и собаку».
Его организатор сумчанка Виктория Ридель обратилась к жителям: “Предлагаю всем собачникам Сум присоединиться к флешмобу. Наш город утопает в дерьме из-за отсутствия культуры выгула животных среди собачников. Мне противно самой ходить, а тем более выгуливать своих любимцев среди фекалий. Уборка за своей собачкой на улице – это не стыдно, это абсолютно нормально! Это проявление уважения, в первую очередь, к себе и своей собаке, а уже потом – к другим. Начните убирать. Хотя бы попробуйте. На своем опыте могу сказать, что сначала будет неловко, но потом это войдет в привычку, и неловко будет становиться тогда, когда под рукой не будет пакетика. Дополните свой прогулочный набор, состоящий из амуниции и сладостей, рулоном пакетиков, и всем будет счастье!”
Вот только идея эта не прижилась. От урн остались одни столбики, а собаки так и продолжают гадить в парках, где гуляют дети. Тем не менее и после этого вопрос не остается без внимания. Сумской городской совет готовит решение о выделении участка в городском парке и приспособления его под выгул домашних питомцев.
Важный ликбез
Чтобы стимулировать владельцев собак в городе Сумы, несколько аргументов в пользу того, почему же необходимо убирать за своими любимцами. Это не только эстетически красиво и приятно. Одна из важных составляющих проблемы – это экология.
Прилипая к подошвам обуви, экскременты являются переносчиками микробов и заболеваний. К примеру, в одном грамме экскрементов содержится 23 млн кишечных бактерий, которые могут стать причиной спазматической боли, кишечных расстройств и проблем с почками. Более 40% домашних животных заражены гельминтами (82 разновидности), 32 из которых могут паразитировать в человеке, а попадают они в организм через зараженную почву.
Экологи не просто признали экскременты загрязнением, но и приравняли к химикатам. Они засоряют водоемы, озера и грунтовую воду.
Также одним из опасных заболеваний, которое передается человеку через отходы жизнедеятельности собак, является эхинококкоз. Это хроническое паразитарное заболевание, при котором печень, легкие и другие органы поражаются костями личиночной формы ленточного гельминта Ехинококус гранулезы. Наиболее опасны собачьи нечистоты для детей и людей с пониженной сопротивляемостью организма. А наиболее подвержены риску заражения через контакт с нечистотами люди с особыми потребностями, слабовидящие и люди старшего возраста.
Проект “Відкрита Європа” фінансується Європейським Союзом. Підтримку у реалізації проекту надає громадська організація “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” та “Європейська правда”. Матеріали в рамках даного блоку підготовлені в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст публікацій є виключно відповідальністю їх авторів та жодним чином не відображає точку зору Європейського союзу.