Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Відгуки Трипілля

308

Сімдесятилітній ювілей — гарний привід підвести певні підсумки і подумати про плани на майбутнє для творчих людей. Цим і скористався сумський художник декоративно-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників України Василь ЄРМОЛЕНКО. Він готується до виставки, на якій представить на суд широкої громадськості кераміку, скульптури та живопис і навіть гобелен

Юлія КАРПЕНКО

Творчості Василь Єрмоленко віддав більше сорока років, але його формування як митця розпочалося набагато раніше — з тих часів, коли майбутній художник насолоджувався інтер’єром рідної хати на Кіровоградщині, що складався з тканих мамою рушників, килимів, налавників.

«На мою творчість чи не найбільший вплив мало те, що село Липняжці, в якому я народився, є майже центром України і осередком древньої трипільської культури, мотиви якої використовую в творчості», — вважає Василь Єрмоленко.

Митець навчався на скульптурному відділенні Одеського художнього училища, потім — в Московському вищому художньо-промисловому училищі на кераміста. У цей період Василя Єрмоленка зацікавила культура Єгипту та Греції, згодом він побував у багатьох країнах сходу, звідки привіз ідеї для майбутніх творінь.

Разом з дружиною Олександрою Єрмоленко художник брав участь у виставці «200 імен», що проходила у Києві, та симпозіумах у різних містах України та за її межами

Критики і сам автор особливо відзначають його роботи над мотивами «Слова о полку Ігоревім». Ще працюючи на Сумському фарфоровому заводі, Василь Єрмоленко створив композицію на цю тематику, а зараз працює над скульптурами князя Ігоря та Ярославни. Він зобразив сцену прощання, викарбувавши на фігурах слова, які вони говорять один одному.

Знайшла своє місце у доробку майстра і козацька тематика. Це такі твори, як «Козацькі дороги», «Козаки наступають на поляків» та інші. Не обійшов художник філософські теми, які відображені у роботах «Природа і художник», «Трійця».

«Творіння художника — то не забава, а музика душі», — вважає Василь Єрмоленко.
Що стосується живопису, то до виставки художник приготував натюрморти, а гобелен, над яким зараз працює, буде називатися «України крила».