Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Вибухонебезпечні залишки ракети знешкодили на Сумщині

151

Минулої доби одна з мобільних груп вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області обстежила чималу територію на Лебединщині і виявила залишки двох ворожих боєприпасів, серед яких один вкрай небезпечний.

До поліції надійшло повідомлення від громадян про те, що в лісі, неподалік від дороги з ґрунту стирчить сріблястий предмет схожий на ракету. Він глибоко застряг у землі, і люди бояться проїздити повз нього транспортом.

Прибувши на місце, вибухотехніки поліції з’ясували, що це головна частина з касетою від реактивної системи залпового вогню «Смерч». Ретельно оглянувши знахідку сапери встановили, що вона є безпечною, тож взялися діставати її з землі. Снаряд застряг так глибоко, що довелося і вручну копати і застосовувати техніку.
Неподалік від села Бишкінь, було виявлено бойову частину від некерованої авіаційної ракети С – 8. Від пострілу з вертольота ракета вдарилася в дерево і не вибухнула. Бойова частина її вилучена та буде знищена на полігоні.

«Не радимо громадянам, які випадково виявляють армійські боєприпаси, різного роду снаряди, міни тощо навіть підходити до них близько. В таких випадках треба відмітити місце знахідки, і обов’язково проінформувати про неї органи влади, поліцію або військових. Знешкодженням боєприпасів що не вибухнули повинні займатися фахівці», – говорить старший інспектор вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.