Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Вчитель історії захищає Суми

535

“Дід Павук” – командир підрозділу тероборони на одному з блокпостів Сум. У минулому – учитель історії, працював у Білопільському та Глухівському районах.

Вже більше місяця, як Україна героїчно боронить свою землю та завдає втрат ворогу. Внаслідок путінської агресії гинуть не лише військові, а й мирні мешканці, діти. Зустріти окупантів готові й сумські захисники. Кажуть, що ворога будуть зустрічати не тільки «смузі Бандери», протитанковими загородженнями, бетонними блоками, «їжаками», але й надійною та сучасною зброєю.

На одному з сумських блокпостів – бездоганна дисципліна й порядок. Журналіста зустрічають привітно, однак погоджуються на діалог лише після повної перевірки та підтвердження акредитації у військовій адміністрації.

На початку війни захисники Сум встигли не лише звести справжню фортифікаційну споруду, а й досконало облаштувати побут.

“Дід Павук” – командир підрозділу тероборони на одному з блокпостів Сум. У минулому – учитель історії, працював у Білопільському та Глухівському районах. На сьомому десятку міг би відпочивати та працювати в саду та на городі, але пішов на війну. І це вже не перша його війна. Офіцер запасу, в АТО в 2014-15 роках був заступником командира танкової роти. Став добровольцем у 55 років. Воював у 92-й окремій механізованій бригаді, захищав місто Щастя під Луганськом.

– На блокпосту, де ми знаходимося, рух автотранспорту по дорозі, попри воєнний стан, доволі жвавий, — розповідає командир Сергій Іванович (Дід Павук) – Зупиняємо для перевірки документів усіх, автомобілі оглядаємо. Водії ставляться до такої процедури з розумінням. А ми намагаємось поводитися максимально коректно.

«Повномасштабна війна росії проти України – це абсолютно очікувана річ»
– Як історик я чудово розумів, а особливо це стало зрозуміло після підписання у 2010 р. Харківських угод, що повномасштабна війна росії проти України – це абсолютно очікувана річ.

Вони розв’язали війну для того, щоб знищити Україну як державу, та для фізичного знищення української нації.

Політика московії була завжди направлена на знищення українського народу, і цьому підтвердження: Голодомори та ГУЛАГи, коли українці гинули мільйонами.

З датою вторгнення орків я помилився тільки на три дні, гадав, що війна почнеться 20 лютого.

Оскільки я все чудово знав, то ще давно купив американську автоматичну гвинтівку М16 китайського виробництва та набої і тепер з цією зброєю бороню нашу державу.

Коли ворог почав обстрілювати та наносити авіаудари по Україні, я був у Глухівському районі. З великими труднощами дістався до Ворожби Білопільського району та з місцевими жителями, колишніми АТОвцями, поїхали до Сум, де і опинилися на одному з блокпостів. Те, що ми взяли в руки зброю, – це нормально і природно для кожного чоловіка, бо основна його місія під час війни – брати в руки зброю. А тим паче, що мені є кого захищати: у мене четверо онуків, діти та родичі живуть по всій Україні.

«Наш блокпост – то справжня фортеця: укріплена і надійна”
В перший же день на всіх в’їздах/виїздах та перехрестях міста почалося обладнання блокпостів, і робили це не тільки тероборонівці. Була шалена підтримка місцевих жителів, підприємців, волонтерів та молоді. Люди насипали мішки піском, привозили блоки, приїздили крани, які одразу ж їх встановлювали, зварювали захисні споруди. На нашому блокпосту була вирита траншея для того, щоб на перший час в них можна було заховатися від ворожих обстрілів. Сумчани самі приїздили і запитували, що ще потрібно. Це було неймовірно! Наш блокпост ми облаштували майже за день. На перших порах було важко, вночі чергували по 4-6 годин, відпочивали в холодних сховищах, багато людей застудилися, але це нас тільки згуртувало. Зараз все вже облаштовано та налагоджено. У сховищах тепло, є спальні мішки, одяг, їжа і т.д. А головне – у нас є чим боронити Суми, зброї в достатній кількості.

Всі свої дії ми узгоджуємо і координуємо з керівництвом тероборони та добровольчими підрозділами. Ми один одного знаємо давно, тому у нас повне взаєморозуміння. Співпрацюємо зі Збройними Силами України.

Словом, наш блокпост – то справжня фортеця: укріплена і надійна.

Також хочу відразу наголосити: я не знаю, що таке місцева орденоносна влада.

Герой – це волонтер, Герої – це підприємці, які надають безкоштовно товари, Герой – це молодь, яка приходить допомагати на блокпостах, Герої – це тероборонівці, Герої – це люди, що варять їжу для нас і всім, чим можуть, допомагають.

«Ворога в полон брати не будемо»
У нашому підрозділі різний віковий склад: є пару чоловіків, яким вже під 70, є за 50, в основному середній вік, молоді у нас зовсім немає. Тобто це люди, які здатні самостійно приймати рішення і воювати, яким не жалко ні себе, ані ворога. До речі, про ворога, ми так вирішили, і щоб вони знали: у разі зіткнення в полон ми їх брати не будемо. Те, що вони творять з нашими містами, скільки вони знищили нашого народу, – це не пробачається. І мені все рівно, якого вони віку: 18- чи 38-річні. Вони знають, куди йдуть, у них є мами та дружини.

Дід Павук: “У нас унікальна нація! Такої героїчної, самопожертовної, бойової, самоорганізованої немає ніде у світі!”

Нещодавно в росії провели опитування, і 71% москвинів шаленіють від того, що їх орда пішла на нас війною. Тому ми не будемо жаліть ні їх, ні їхніх дітей. Ми люди гуманні, але не на війні!

Звідки взявся позивний
Позивний у мене з’явився ще до Майдану. Скромно говорячи (посміхається), я вже старий революціонер, ще з ющенківських часів. І я розумів, що колись ми будемо робити революцію. Своїм однодумцям говорив, що треба створювати Повстанську Армію Визволення України, тобто мій позивний від перших літер. І до комах він не має ніякого відношення.

«Українське сонце вже зійшло»
Хотілось би говорити не тільки про сьогодення, але і що буде після Перемоги. Скажу таку річ, яка скоро стане очевидністю. Україна стане центром нового, не побоюсь цього слова, світового порядку. Як говорив Джохар Дудаєв, коли зійде українське сонце, то рф зникне з карти. Українське сонце вже зійшло, проблисками воно з’явилося на Майдані, тоді ми показали, що у нас є нація. А зараз воно стоїть в зеніті. Дивіться, наскільки у нас унікальна нація, такої героїчної, самопожертовної, бойової, самоорганізованої немає ніде у світі! Тепер, без перебільшення, ми маємо право диктувати світу, як треба жити. Ця війна показала світу, що є нація, яка може об’єднати багато свободолюбивих та вільних народів. Ми повинні заставити захід рахуватися з нами!

Коли закінчиться війна
Я більш оптиміст, чим песиміст, судячи по тому, як видихаються російські збройні сили, то це може наступити дуже швидко, можливо, через місяць.

Я людина сільська, потрібно садити картоплю, доглядати сад. Словом, сільськогосподарських планів «громаддя”, так що перемога буде за нами, і думаю, що на городах та дачах будемо працювати вже під мирним небом.

А росія розпадеться, ми її доб’ємо у військовому плані, а Захід та Америка санкціями в економічному плані. І тоді ми вийдемо на світову арену як країна-лідер, яка витримала ординську навалу, і ми будемо будувати нове життя і нову світову систему.

Путін розраховував на бліц-криг, але він не розрахував, що ми УКРАЇНЦІ, нація ВОЇНІВ…