Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Вбивця, який позбавив життя двох сумчанок, буде сидіти довічно

264

За принципової позиції прокуратури Сумщини Верховний суд України 24 лютого 2021 року залишив без змін вирок Полтавського апеляційного суду, яким обвинуваченого у вбивстві двох дівчат засуджено до довічного позбавлення волі (ч. 1 ст. 115, п. 6 та 13 ч. 2 ст. 115 КК України).

Йдеться про події 2005 року. Тоді 3 серпня на околиці м. Суми поблизу залізничного мосту через р. Псел обвинувачений наніс 17-річній дівчині удар розкладним ножем спочатку в груди, а коли вона почала тікати, то наніс смертельний удар у шию. Після чого він заволодів майном потерпілої. Крім того, 9 серпня обвинувачений прийшов до 25-річної сумчанки, напав на неї та задушив. Тіло заховав у диван. Чоловік заволодів не лише майном дівчини, а й паспортом та військовим квитком її чоловіка.

За вироком апеляційного суду Сумської області від 12 травня 2006 обвинуваченого визнано винуватим та засуджено до довічного позбавлення волі. Після чого засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини. Як зазначено в рішенні суду, чоловік наполягав, що непричетний до злочинів. Зізнався у вбивствах, бо до нього застосовували тортури. Обставини та деталі вбивств знає, оскільки їх скоїли його знайомі, а він був лише свідком, а речі потерпілих, які в нього виявили під час обшуку, його змушували продати.

За результатом розгляду заяви Європейський суд з прав людини визнав, що було допущено жорстоке поводження із засудженим. Відтак Верховним Судом України 23 жовтня 2017 року вирок апеляційного суду Сумської області скасовано з направленням на новий судовий розгляд до першої інстанції. Вироком Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 квітня 2020 року особу було знову засуджено до довічного позбавлення волі, однак він оскаржив це рішення в апеляційній інстанції. Полтавський апеляційний суд 9 липня 2020 року залишив вказаний вирок у силі.

Відтак решту свого життя вбивця двох молодих дівчат проведе за гратами, повідомляє пресслужба обласної прокуратури .